Як підібрати гарне моторне масло

З усіх засобів, призначених для догляду за автомобілем, найважливішим є олива моторна.

Вибір масла вимагає серйозного і відповідального ставлення, адже саме масло моторне грає вирішальну роль в експлуатації двигуна в вашому автомобілі.

Щорічно ринок поповнюється новими брендами, і кожен з них позиціонує себе як кращий і найбільш ефективний. Але для правильного вибору, вам необхідно прислухатися не до реклами, а до характеристик масла. Також можете звернутися до спеціалістів интернет магазин моторных масел, вони допоможуть із вибором моторних мастил.

Що слід враховувати при покупці масла

Існує три основні різновиди моторних масел:
мінеральне;
синтетичне;
напівсинтетичне.
мінеральне масло
Цей вид моторних масел створюють з нафти за допомогою дистиляції та рафінування. Всі такі масла діляться на дві категорії:
нафтенові;
парафінові.
Вони відрізняються присадками, швидко втрачають змащувальні властивості. У нафтенових і парафінових масел різну будову, в їх склад входять різні вуглеводні. Кращими вважаються парафінові базові масла. Вони відомі кращими характеристиками в плані температури і в’язкості.
Головною перевагою мінеральних масел вважається їх доступна вартість.

синтетичне масло

Для створення синтетичного масла використовують синтез різних хімічних сполук. Комбінуючи склад, виробники отримують необхідні експлуатаційні властивості, зокрема, максимальну термічну і хімічну стабільність.
До переваг «синтетики» відноситься:
низька температура прокачування, що дозволяє двигуну працювати при низьких забортних температурах без перевантажень;
велика плинність, яка зменшує тертя, а значить, знижує витрату палива, і навіть кілька збільшує потужність ДВС;
висока температура випаровування, що робить синтетичне масло менш чутливим до перегріву;
тривала хімічна стабільність, адже в процесі експлуатації масло менше парафінізіруется і окислюється.
Головним недоліком такого масла вважається його вартість.

напівсинтетичне масло

Таке масло являє собою компроміс між двома перерахованими категоріями масел. Для його виробництва змішують синтетичні базові та якісні мінеральні складові.
Зараз на ринку представлена ​​велика кількість різних запчастин і автохімії сумнівного походження. Залучаючи низькою ціною, їх виробники приділяють мінімум уваги якості своєї продукції, тим самим, ставлячи під загрозу працездатність автомобіля, для якого її можуть придбати.


Не пропустіть