Через скільки міняти повітряний фільтр

Не тільки людині для дихання потрібен чисте повітря, така ж потреба є і у двигуна автомобіля. Так, не дивуйтеся! Доведено, що для згоряння одного кілограма бензину потрібно близько 15 кілограмів повітря, при цьому повітря повинне бути чистим, без домішок пилу, в іншому випадку не уникнути прискореного зносу поршневої групи двигуна, а також підшипників і колінчастого валу. Ви, напевно, задається питанням: «За допомогою чого очистити повітря, що надходить в мотор?». Відповідаємо: «Успішно з цим завданням справляється повітряний фільтр».

В даний час повітряні фільтри різняться по матеріалу, що використовується в якості фільтруючого елемента, за формою, за способом і ступеня фільтрації, однак принцип дії всіх повітряних фільтрів однаковий – повітря надходить в корпус через воздухопріемний патрубок, в якому розташовується фільтруючий елемент. При проходженні через останній частинки пилу затримуються, а очищене повітря потрапляє у впускний колектор двигуна.

Впевнені, познайомившись з принципом роботи повітряного фільтра, у вас, шановні відвідувачі нашого порталу, не залишилося сумнівів у тому, що він потребує періодичної заміни. І вам буде корисно знати коли потрібна замена фильтров.

На це питання вичерпну відповідь можуть дати тільки професіонали, ті, які добре знайомі з принципом дії повітряного фільтра, а також знають не з чуток, чим загрожує несвоєчасна його заміна. Кожен виробник в інструкції по експлуатації автомобіля вказує рекомендований термін заміни повітряного фільтра. Однак справедливіше буде визнати, що певною цифри, через скільки слід міняти повітряний фільтр, просто не існує. Так інтервал заміни цієї деталі залежить в першу чергу від умов експлуатації автомобіля. Вважається, що в щадному режимі, при поїздках по незапорошену і незагазованного дорогах, повітряний фільтр не втрачає своїх властивостей навіть після пробігу 15 000 – 20 000 кілометрів . Однак якщо ви звикли підкорювати на своєму залізному коні польові дороги або ж, навпаки, досить часто ви годинами простоює в пробках, то не зайвим буде міняти через кожні 8 000 – 10 000 кілометрів пробігу. Якщо нехтувати рекомендаціями, ви ризикуєте зіткнутися з неприємними сюрпризами, які може піднести забитий фільтр, а це:
• Збільшення витрати палива,
• Збільшення кількості вуглекислого газу в складі вихлопних газів,
• Підвищення робочої температури двигуна,
• Втрата потужності двигуна.

На жаль, перераховане – це не найстрашніше. Найсумнішим наслідком їзди із забитим повітряним фільтром є вихід з ладу двигуна, думаємо, всім зрозуміло, якими видатками це загрожує, і що заміна повітряного фільтра – це не просто примха.

Любіть свій автомобіль, своєчасно проводите технічне обслуговування і тоді ваш залізний кінь буде вірою і правдою служити вам довгий час, радувати невибагливістю в експлуатації і не підведе навіть в найнебезпечнішій ситуації. Удачі на дорогах!


Не пропустіть