Корисна інформація для кожного автолюбителя

Більше статей та корисної інформації шукайте в автоэнциклопедия.

1. Ви рухаєтеся по автотрасі і збираєтеся зробити поворот наліво? НІКОЛИ не викручуйте заздалегідь кермо. Навіть невеликий удар ззаду і Вас просто винесе прямо на зустрічну смугу. Кермо завжди повинен знаходитися в положенні «прямо», тільки так Вам вдасться уникнути ДТП.

2. Колеса Вашого автомобіля наїхали на узбіччя? Ніколи не піддавайтеся спокусі повернути кермо в бік дороги. У цій ситуації буде краще компенсувати кермом відведення в сторону, при цьому не змінюючи тиску ноги на педаль газу. Так автомобіль почне поступово знижувати швидкість і повернеться назад на дорогу. Запам’ятайте важливе правило: в подібній ситуації НІКОЛИ не намагайтеся прагнути назад, інакше Вас різко відкине в протилежну сторону.

3. Граничну обережність слід дотримуватися, проїжджаючи затяжний поворот. Адже якщо автомобіль, який рухався по зустрічній смузі, піде в занос, то в 90% випадках він полетить прямо в лоб Вашого автомобіля. Якщо ж це все-таки відбулося, то оптимальним рішенням буде з’їхати в кювет.

4. Починали здійснювати поворот? Ні в якому разі не гальмуйте. Запам’ятайте: на поворотах лише контрольований розгін.

5. НІКОЛИ не рухайтеся на нейтральній швидкості. У цьому випадку Ви втрачаєте будь-якої можливості додати при необхідності швидкості. А це іноді може коштувати життя, адже гальма не завжди рятують ситуацію.

6. Трохи про шаховому обгоні. Повертаючись назад на свою смугу, ЗАВЖДИ зменшуйте швидкість, перебуваючи ще на «зустрічній». Однією з найбільш часто зустрічаються помилок можна назвати те, що водій транспортного засобу, обганяючи кілька автомобілів на високій швидкості і розуміючи, що не встигне завершити маневр, починає перебудовуватися назад, при цьому досить різко гальмуючи. А там може бути що завгодно колія, наприклад. Ось і виходить в результаті, що машину потягло, але ж навколо й інші автомобілі. Щоб не наражати на небезпеку нічию життя, запам’ятайте міцно «золоте» правило швидкість потрібно зрівнювати ще на ВСТРЕЧНОЙ смузі!

7. Чи бачите, що зустрічний транспортний засіб не встигає завершити обгін? Відразу ж притисніть до узбіччя, причому зробити це потрібно ЗАРАНЕЕ так Ви зможете убезпечити себе.

8. Під час дощової погоди не варто надто сподіватися на ESP. Якщо раптом Ваш автомобіль «попливе», то вона Вам нічим не допоможе. Розраховувати потрібно тільки на себе, а не на систему стабілізації. Вона, безумовно, річ чудова, яка здатна допомогти Вам у великій кількості випадках, однак будь-яка електроніка не ідеальна це потрібно розуміти.

9. Ваш автомобіль занесло? У цій ситуації необхідно діяти впевнено і, головне, без суєти. Варто вивчити заздалегідь такі поняття як знесення або занос і те, якими повинні бути Ваші маневри в подібних обставинах на різних приводах.

10. Якщо Ви рухаєтеся по лівій смузі, а на зустрічній створилася «пробка», то за будь-яким автомобілем Вас цілком може чекати сюрприз у вигляді абсолютно несподівано з’явився пішохода, який напевно думає: «О, всі стоять, можна і доріжку встигнути перебігти». Будьте гранично уважні в подібній ситуації.

11. Ви з пристойною швидкістю рухаєтеся в лівому ряду, а автомобілі на сусідніх смугах їдуть повільно або взагалі стоять? Не варто думати, що всі вони «чайники», вони просто пропускають переходить дорогу пішохода. Запам’ятайте життя людини найважливіше. Звичайно, від помилок не застрахований ніхто, але все-таки постарайтеся дотримуватися обережності!

12. Якщо Ви бачите дітей на узбіччі гальмуєте, інших варіантів просто не існує.

І на останок. Ми розглянули сьогодні основні негласні правила поведінки на дорозі, які повинен знати будь-який водій. Постарайтеся завжди дотримуватися їх. Удачі на дорогах!


Не пропустіть