Як вибрати колеса для автомобіля?

Якщо вам потрібно поміняти автомобільні колеса, а самостійно розбиратися у всіх премудростях цієї процедури ви не хочете, тоді ця стаття допоможе вам зробити правильний вибір на https://bodryekolesa.ru. Давайте розглянемо всі особливості заміни автомобільних дисків і протекторів.

Найпростіший спосіб заміни – це покупка таких же коліс (гума того ж розміру, диски такого ж вильоту і радіусу). Але коли ви бажаєте трохи змінити на краще своє авто і встановити великі диски, тоді знадобиться міняти і саму конфігурацію гуми. Розглянемо всі на прикладі легкового автотранспорту ВАЗ, який зазвичай обладнується гумою з габаритами 175/70 і Автодиски 13-го радіусу. Найбільш легкий метод – це прочитати в своїй сервісній книжці, які альтернативні параметри коліс можуть підійти для вашої машини. Наприклад, для R13 (розміром 175/70) прийнятною альтернативою вважається R14 і гума, яка має розмір 185/65. Звичайно, зовнішній вигляд автомобіля від даної «рокіровки» майже не зміниться.

Іван, менеджер інтернет-магазину Многошін, наводить такий приклад. Припустимо, ви хочете встановити R15, які, здавалося б, не призначені для автотранспорту, спочатку комплектується шинами R13. Перш за все, потрібно з’ясувати параметри вильоту і разболтовка. Зазвичай на багатьох авто вітчизняного виробництва межболтовое з’єднання дорівнює показнику 4х98 або 4х100. Після вибору автодисків по разболтовка потрібно підібрати і за розмірами вильоту. Зазвичай показник вильоту наноситься на внутрішній стороні коліс. Вкрай важливо правильно вибрати шини за розміром вильоту, що дозволить їм чітко сісти на маточину і не заважати дії гальмівного пристрою. Рекомендуємо повідомте продавця, який виліт є у вашого автомобільного колеса і з’ясувати, які з них (які є в наявності) підійдуть вашій машині. Після придбання дисків можна їх приміряти і перевірити, щоб вони добре сиділи і не заважали супортам. Також потрібно проконтролювати, щоб нові моделі надмірно не бовталися на ступиці. Потім вибираємо гуму.

Внаслідок того, що диски ми вибрали великого діаметру, потрібно щоб нова шина не терлася об захист колісних арок. Тому гуму нам слід вибирати з низьким профілем. Обчислити висоту профілю дуже легко. Отже, у нас звичайне колесо (175/70 R13). Коли брати R14, тоді профіль потрібно зменшити до показника 65. Тепер зрозуміло, що для R15 профіль потрібен ще менше (55 або 45). Варто сказати, що останній варіант досить важко знайти. Також слід подбати і про висоту всього автомобільного колеса.

Наприклад, у вас протилежна ситуація і вам потрібно вибрати гуму на диски, які менше заводських. Завдяки новій ви зможете компенсувати відсутній розмір шини. Наприклад, було колесо 205/55 R16, а ви купили диск R15. Значить, гуму для нього потрібно підбирати з розмірами 205/65, щоб загальний розмір колеса дорівнював заводському.

Деякі автолюбителі займаються зміною шин в різні сезони року, щоб підвищити стійкість свого авто на трасі. Наприклад, в літню пору вони встановлюють великі диски і гуму меншого профілю. Це дозволяє машині більш привабливо виглядати, а також збільшує її стійкість на дорозі. Однак взимку небезпечно застосовувати низькопрофільні шини. Тому для своєї ж безпеки автовласники встановлюють автодиски меншого розміру, а гуму – більшого.

Такі комбінації (гуми і дисків) добре допомагають в тих випадках, коли не виходить підібрати диск, який би дорівнював заводському аналогу за своїми основними показниками (вильоту, разболтовка і радіусу). Отже, абсолютно не складно вирахувати, які саме шини підійдуть для вашого авто. Як бачите, в таких розрахунках немає нічого незрозумілого.


Не пропустіть