Відеореєстратор для автомобіля. Як вибрати?

З кожним роком ситуація на дорогах стає все складніше і складніше: все більше машин і водіїв з різними навичками. Відповідно, на дорозі все частіше відбуваються пробки і різні небезпечні ситуації, що призводять до ДТП. На жаль, співробітники поліції далеко не завжди можуть справедливо розсудити учасників події.

Для того, щоб уникнути дорожніх суперечок і мати можливість нормально проаналізувати все, що відбувається, більшість автомобілістів купують відеореєстратори Це спеціальні камери, які найчастіше встановлюються на лобове скло або приладову панель. За допомогою таких приладів проводиться безперервний запис всього, що відбувається на дорозі. Отже, при виникненні спірної ситуації можна завжди показати суттєві докази і довести свою правоту.фото відеореєстратор

Критерії вибору реєстратора

Відразу варто відзначити, що найдешевші відеореєстратори купувати не потрібно, адже вони навряд чи зможуть прослужити довше, ніж півроку, а якісне пристрій повинен без перебоїв працювати як мінімум кілька років. Щоб вибрати найкращий пристрій слід переглянути Тест Видеорегистраторов.

В першу чергу розглянемо пункти, від яких безпосередньо залежить якість знятого відео.

матриця

Перше, на, на що потрібно звертати увагу при виборі це дозвіл матриці. Погана якість запису може серйозно ускладнити процес перегляду відео для виявлення причин аварії. Зараз мало компаній виробляють реєстратори, які знімають з якістю нижче середнього (крім китайських «ноунеймов»). Сучасні пристрої пишуть відео в форматі Full HD з 30, а то і вище кадрами в секунду. В такому випадку уповільнений перегляд допоможе не тільки точно побачити всю картину, але і стане приємним заняттям. Часто буває і таке, що на коробці з написом Full HD може просто не виявитися тієї якості, яке очікує покупець.

Факт в тому, що для зйомки відео Full HD досить мати матрицю з роздільною здатністю 2,1 Мп (щоб це перевірити, досить помножити 1920 на 1080). Тому наявність матриці в п’ять мегапікселів ще не означає, що якість буде краще, ніж у 3-мегапіксельною матриці. Щоб зняти якість HD взагалі вистачить матриці в 1 Мегапіксель.

На даним момент в більшості моделей використовується 3-мегапіксельна матриця.

процесор

Якщо процесор сучасний, це гарантує високу швидкодію пристрою, його стабільність і відмінну якість запису відео. Старий і повільний процесор не зможе вести запис у високому дозволі і з великою кількістю кадрів. Крім того, нове відео буде записуватися з паузою від однієї до чотирьох секунд після попереднього, але ж за ці секунди може статися все що завгодно.

Найпопулярніші відеореєстратори оснащені процесорами Ambarella, а бюджетні моделі зроблені на основі процесорів Novatek.

Оптика

Від оптики безпосередньо залежить те, яка якість буде у записи. Багато відеореєстратори, які представлені на ринку, мають пластикову оптику. У такий оптики один значний мінус з часом лінза стає каламутною і тьмяною і погіршує якість відеозапису. На сьогоднішній день існує досить моделей зі скляною лінзою, яка значно покращує якість запису вночі, а також в похмуру погоду.

Кут огляду

Від кута огляду залежить скільки простору потрапляє в кадр. Чим більше кут огляду, тим більше об’єктів навколо машини буде зафіксовано на відео. Дана інформація вкрай корисною в разі, коли пішоходи вистрибують на проїжджу частину з метою зробити підставу з наступним вимаганням. Зазвичай, в відеореєстраторові кут огляду становить 120 по діагоналі. Багато виробників вказують кут саме по діагоналі, так як це більше, ніж по горизонталі.

Важливою особливістю всіх реєстраторів те, що при вирішенні HD кут огляду буде більше (близько 105 по горизонталі в дозволі відео 1280х720), ніж при зйомці в Full HD (близько 95 по горизонталі в дозволі відео 1980х1080).

Ми рекомендуємо вибрати відеореєстратор з максимальним кутом огляду (приблизно 150 по діагоналі і 120 по горизонталі). З таким кутом ефект «риб’ячого ока” не дуже виражається, і, в той же час, на відстані 1-2 метри перед автомобілем вже видно сусідні смуги на дорозі і узбіччя.


Не пропустіть