Тонкощі заправки автомобіля паливом

Навіть така елементарна процедура як заправка паливом автомобіля на АЗС може для новачка складати проблему, тому не зайвим буде скористатися деякими порадами вимогу водія на спеціалізованій станції. Також можете дізнатися какой заливать бензин.

Правила заправки і нюанси палива

Кожен водій повинен стежити за відміткою рівня палива в баку і не допускати, щоб там залишалося менше чверті всього обсягу. При зниженні рівня палива нижче ¼, мутний осад і дрібні частинки потрапляють в паливну систему, що негативно позначається на працездатності всього авто.

Автомобільне паливо ділиться на бензин, дизель і газ, причому для заправки останнього існують спеціалізовані станції.

При цьому дизельне паливо актуально більше для іномарок з Європи і Азії, тоді як бензин найбільш поширений вид пального.

Автомобілі, випущені пізніше 10 років тому заправляти потрібно переважно бензином марки АІ-95, а машини «радянського розливу» цілком жваво бігають і на 92-му.

Досвідчені автомобілісти знаю, що на деяких АЗС можна «нарватися» на неякісний бензин, тому новачкам рекомендується досліджувати цю сферу і порадитися з колегами, яка заправка краще в їхньому регіоні.

Також автоновічкам варто вивчити, з якого боку розташовано отвір для заправки бака пальним. Від цього буде залежати в’їзд на територію АЗС: якщо заправний отвір виявиться не з того боку, то водій змушений буде розвертатися поза заправки.

Заправка до повного бака

Після того як автомобіль виявився на території АЗС і зупинився у потрібного автомата з паливом, машину потрібно заглушити, згідно правил техніки безпеки. Якщо зупинитися двигун немає можливості. Потрібно включити режим парковки, особливо в машинах з АКПП.

Після цього водій відкриває горловину бака для пального. Конструкції сучасних моделей авто дозволяють відкривати горловину, не виходячи з салону.

Заправний пістолет буває різних модифікацій і тому в деяких випадках досить один раз натиснути на кнопку подачі палива, а в інших тримати її протягом всієї процедури.

Коли потрібну кількість пального виявилося в баку авто, пістолет потрібно акуратно вилучити з горловини. Найчастіше це робить працівник заправки.

Фахівці не радять заливати повний бак «до верху» і складати якийсь простір порожнім.

Поради фахівців

не варто експлуатувати авто до «сухого» бака, інакше паливна система може вийти з ладу.
При виборі АЗС керуйтеся напрямком руху, щоб при виїзді з її території не перетинати «зустрічку».
Після того, як водій заглушив мотор, рекомендується спочатку вставити пістолет в бак, а потім йти оплачувати послугу.
Сучасні заправки дозволять не спостерігати сам процес, і поки водій оплачує паливо, воно вже заповнює бак. При цьому на колонках спрацьовує «автомат» і в баку виявиться паливо рівно стільки. Скільки було замовлено.
Важливо пам’ятати, що якщо заправка розташована на височині, то обов’язково потрібно ставити авто на ручне гальмо.
В принципі, заправка автомобіля паливом – справа проста, але за умови дотримання певних вимог.


Не пропустіть