Як перевірити історію б / у автомобіля

При купівлі вживаного автомобіля уникнути головного болю практично неможливо. Таблетки не допоможуть. Зате є спосіб зменшити хвилювання, взявши перевірку передбачуваної покупки на себе. І приказка в допомогу: хочеш зробити добре – зроби сам!
Сьогодні на просторах Рунета чимало сервісів, скориставшись якими можна багато чого довідатися про автомобіль. Причому безкоштовно, легально, без залучення третіх осіб. Власне, проверка автомобиля можна провести до знайомства з продавцем. Для перевірки конкретного автомобіля буде потрібно його ідентифікаційний номер (VIN), номер кузова, шасі, П. І. Б. власника автомобіля. Якщо продавець-власник спочатку приховує ці дані, з ним точно зв’язуватися не слід.
Отже, починаємо серфінг по Рунету.
Перше, куди логічно заглянути, – це офіційне представництво ГИБДД в онлайн-просторі. Тут є розділ під відповідною назвою «Перевірка автомобіля». Озброївшись ідентифікаційними даними про автомобілі, ви зможете дізнатися його історію, наприклад:
коли транспортний засіб був зареєстрований в ГИБДД;
участь в дорожньо-транспортних пригодах (але тільки з 2015 р), оформлених інспектором ДАІ;
не оголошений автомобіль в розшук;
порушення і штрафи;
наявність у автомобіля обмежень на реєстрацію в ГИБДД.
Наступним адресою для відвідування, який, до речі, згадується на сайті ГИБДД, є сервіс Федеральної нотаріальної палати. Тут є можливість перевірити, чи не перебуває автомобіль в заставі.
Страховий питання, а точніше інформацію про договір ОСАГО для розглянутого автомобіля, можна уточнити на сайті Російського союзу страховиків (РСА).
Митний бекграунд автомобіля, тобто підтвердження того, що автомобіль легально перетнув кордон РФ, можна перевірити за допомогою даних, розміщених на сайті Федеральної митної служби (www.customs.ru). Процес не такий простий, як на сайті ГИБДД, але при бажанні завантажити файл і знайти дані по VIN можна.
Невелике розслідування можна провести і по відношенню до продавця-власника. Те, що він виглядає спочатку підозріло, це очевидно. Придивіться: доброзичлива усмішка, відкрита душа, пристойно одягнений і навіть фото з сім’єю кольорове показав …. У чому підступ? Знову на допомогу прийде сайт ГИБДД. Будуть потрібні дані водійського посвідчення продавця. Наприклад, ви дізнаєтеся, що не фальшиве воно, можливо, був факт позбавлення прав. А раптом перед вами банкрут? У такому випадку угода може бути визнана недійсною (Закон РФ «Про банкрутство», стаття 61.2). Тому варто пробігтися по сторінках закону, хоча краще, звичайно, уважно прошерстить наступні сайти:
Єдиний федеральний реєстр відомостей про банкрутство Картотека арбітражних справ Москвичам в допомогу
Багато корисного при покупці автомобіля москвичі і жителі Московської області зможуть дізнатися за допомогою сервісу «Автокод». Будьте пильні, в Рунеті є сайти зі схожою назвою, але надають платні послуги. Крім перерахованих вище даних, названий сервіс дозволяє уточнити, чи не використовувався даний автомобіль як таксі або для вантажних перевезень (комерційне використання), а також отримати дані про пошкодження, техогляді, пробігу, дізнатися оцінку транспортного податку по автомобілю. Розробники обіцяють незабаром додати інформацію про знаходження автомобіля в заставі у банку, комплектації автомобіля, сервісному обслуговуванні.
Ці нехитрі кроки в онлайн-просторі допоможуть частково заспокоїтися при покупці б / у автомобіля. Щоб угода не залишила жодних сумнівів і не викликала небажаних наслідків, важливо і при зустрічі з власником і огляді автомобіля проявити пильність, скористатися гаджетами (наприклад, взяти товщинометрії) і не соромитися задавати в’їдливі запитання власнику.


Не пропустіть