Все про поліс страхування ДСАГО

Введене в 2003 році в обов’язкове страхування цивільної відповідальності власників особистого транспортного засобу передбачає гарантоване отримання фінансової підтримки учасниками ДТП. У зв’язку з цим поліс ОСАГО отримав статус документа першорядної важливості для будь-якого російського автомобіліста, що сідає за кермо машини. Експлуатація транспортного засобу без даного поліса законодавчо заборонена.

Але існує не настільки відома розширена версія ОСАГО, яка називається ДГО. І останнім часом досить часто на форумах відповідної спрямованості постає питання «Що таке ДСАГО і навіщо воно потрібне?»

ДСАГО фінансовий захист власника авто

Перша буква даної абревіатури характеризує вид страхування як добровільний, тим самим пояснюючи різницю між полісами. Страхування на добровільній основі обумовлює страховку автоцивільної відповідальності водія перед третіми особами збиток здоров’ю або майну яких було завдано. Саме вони і отримують виплати ДСАГО.

Необхідність і доцільність придбання даного поліса обумовлюються обмеженістю суми страхової виплати по ОСАГО (в цьому випадку компенсація збитку покладається на власника машини). Отже, основне призначення ДСАГО збільшення суми страховки і відсутність необхідності сплачувати повну вартість збитку з боку власника авто.

Винятковість даного виду страхування полягає в наявності таких ознак:

поліс ДСАГО виступає в ролі розширеної форми ОСАГО, будучи прямим його доповненням;
вимоги щодо укладення даного виду страхового договору, вартість оформлення та ліміти виплат встановлюються страховою компанією;
здійснення виплати можливо тільки за умови нестачі коштів по ОСАГО для покриття рівня шкоди потерпілим в результаті ДТП;
вибір максимального розміру виплати при настанні страхового випадку здійснюється безпосередньо власником транспортного засобу.
оформлення ДСАГО
оформлення страховкиДоговір добровільного страхування цивільної відповідальності водія оформить будь-яка страхова компанія. Причому окремі установи при оформленні поліса об’єднують кілька страховок. Це позбавляє клієнта від ходіння по інстанціях, адже при настанні страхового випадку виплатою компенсації буде займатися одна і та ж організація. Однак цілком прийнятним пропозицією можливість купити ДСАГО окремо від ОСАГО.

При покупці поліса слід взяти до відома тип виплати: з огляду на знос (термін експлуатації машини вище знос більше, а вартість менше) або без урахування відсотка зносу Другий вид вважається більш вигідним через компенсації потерпілому вартості заподіяної шкоди в повному обсязі.

Необхідні для оформлення документи:

дійсний поліс ОСАГО, без якого покупку ДСАГО здійснити нереально;
документ, що підтверджує реєстрацію автомобіля;
водійські права власника або довіреність на керування машиною (в разі використання транспортного засобу декількома особами);
документ, що засвідчує особу господаря автомобіля.


Не пропустіть