7 серйозних нюансів, про які водіям необхідно пам’ятати в осінній період

Літо нарешті пройшло, і осінь повноцінно вступає в свої права. Які небезпеки таїть в собі осінній період для водіїв, як до нього підготуватися і про що слід пам’ятати – читайте далі.

1. Діти

Восени діти виходять на навчання після літніх канікул і наповнюють вулиці міст. Водіям необхідно пам’ятати про це і з особливою уважністю проїжджати мимо шкіл і через пішохідні переходи.

2. Акумулятор

В осінній період батарея починає випробовувати підвищені навантаження внаслідок падіння температур, а також більш часте використання фар і різних підігрівів. Тому перед настанням справжньої холодної та дощової осені необхідно проінспектувати стан акумулятора, підзарядити його і при необхідності поміняти.

3. Опалі листя і лід

Осінь в гірших своїх проявах – похмура і волога пора. На проїжджу частину падає листя, з’являються перші приморозки та обледеніння. Що листя, що крижана кірка, нехай і непомітна, – моторошно слизькі покриття. Це необхідно враховувати. Загалом, прийшла осінь – скидай швидкість.

4. Дощі

Але листя і лід будуть потім, спочатку підуть дощі. Ями до країв наповняться водою і перестануть ідентифікуватися. Крім того, зросте небезпека аквапланування.

Примітка: Аквапланування – часткова або повна втрата зчеплення колеса з дорогою, внаслідок попадання водяного клина між протектором і асфальтом. Через ефект аквапланування автомобіль втрачає контроль і може піти в занесення.

Це все не кажучи вже про те, що швидко проїжджаючи калюжі на автомобілі, велика ймовірність обляпати пішоходів, а це дуже недобре.

Тому найрозумнішим буде знизити швидкість. Невідомі ділянки доріг, покриті водою проїжджати крадькома, щоб не напоротися на яму. Проїжджати калюжі або дуже мокрі ділянки доріг потрібно на максимально стабільній швидкості, не роблячи різких гальмувань або поворотів керма.

5. Тиск в шинах+

При падінні температури, падає тиск в шинах. Закономірність така: 0.1 бару на кожні 10 градусів. Це означає, що якщо колеса були накачані в спеку, а зараз за бортом щось близько нуля, тиск в колесах не буде відповідати нормі. Занадто низький тиск в колесах тягне за собою збільшення витрати палива і погіршення керованості. Ще цього восени не вистачало, так що перевірка тиску при перших холодах просто необхідна.

6. Погіршення видимості

Восени величезна кількість факторів можуть погіршити видимість. Краплі на склі, тумани, довгі сутінки (найгірший період дня для водіння). Це потрібно мати на увазі при виборі швидкісного режиму.

7. Кліматична система

Падаючі листя забивають вентиляційні отвори кліматичної системи машини. Їх періодично звідти потрібно витягувати.

Джерело novate.ru

Не пропустіть