Українським водіям готують нові штрафи

В Україні подобово в аваріях гине до 20 чоловік і більше 100 отримують тілесні ушкодження. Чималу частку серед постраждалих складають діти. Згідно з даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, використання автомобільних крісел знижує смертність серед дітей в ДТП на 54%, а ризику отримання травм – на 70%, пише yaizakon.com.ua.

Звичайні автомобільні сидіння і ремені безпеки не гарантують захисту пасажира, зріст якого менше 135 сантиметрів. При фронтальному ударі дитина легко вислизає з-під ременя, який виготовлений під габарити дорослого пасажира. У той же час, тільки менше половини українських батьків користуються автокріслами для дітей.

Для того, щоб підвищити безпеку перевезення дітей в автотранспорті, група народних депутатів сьогодні надала до Комітету Верховної Ради України для ознайомлення Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо безпечного перевезення дітей в автотранспортних засобах).

Свою позицію нардепи аргументують тим, що в європейських країнах використання дитячих автомобільних крісел є обов’язковим вже близько 20 років. До того ж, наприклад, в Бельгії крім штрафу від 50 до 2500 євро порушнику може загрожувати ще й 30 діб в’язниці.

Статистика багатьох країн свідчить, що після того, як ввели норми про обов’язкове використання дитячих автокрісел, кількість травм і смертність дітей на дорогах скоротилася в 3,5 рази.

У нас же в країні відсутність законодавчої норми про відповідальність за невикористання автокрісел і інших засобів, що дозволяють безпечно пристебнути дитину, приводить до їх вибіркового використання.

Тому, законопроектом пропонується встановити норму про обов’язкове використання утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, – у віці до п’яти років; дитячих утримуючих пристроїв, відповідних вазі та росту дитини, інших засобів (спеціальних подушок для сидіння, додаткових сидінь), що дозволяють безпечно пристебнути дитину за допомогою ременів безпеки, передбачених конструкцією транспортного засобу.

Батьків, які не будуть цього робити, пропонують залучати до адміністративної відповідальності.

Так, перевезення дітей від п’яти до дванадцяти років без використання утримуючих пристроїв загрожує батькам штрафом в розмірі від 15 до 20 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян (від 255 до 300 гривень).

Розмір штрафу, звичайно, не зрівняється зі штрафом в Бельгії, але даний законопроект є соціально значущим, адже мова йде про життя дітей. Чи звернуть на нього увагу депутати і як скоро за нього проголосують – питання часу. І, як показує практика, черга до цього законопроекту може дійти дуже не скоро.

Не пропустіть