ЗАЗ отримав замовлення на велику партію електромобілів

4

Запорізький автозавод готовий випустити сотню електричних ZAZ Lanos.

АвтоЗАЗ може випустити партію електромобілів. Як вдалося з’ясувати журналістам «Автоцентру» під час візиту на Запорізький автозавод, уже є і замовник електрокарів – «Укрпошта».

«Укрпошта» в експериментальному режимі експлуатувала електромобіль ЗАЗ Ланос Електро і керівництво компанії задоволене результатами тестів. Тепер в «Укрпошті» виявили бажання придбати сотню електричних пікапів ЗАЗ.

Однак у вільний продаж електромобіль Ланос поки не надійде через високу собівартість. На ЗАЗі підрахували, що випускати його вигідно, якщо вартість 1 кВт ∙ год ємності батареї складе 200 доларів, а зараз вона на рівні $ 300.

Представники АвтоЗАЗ вважають, що врятувати ситуацію допомогла б державна підтримка галузі. Зараз заводу непросто: через складну ситуацію в країні продажі авто різко впали, та й масштаби експорту зменшилися. Керівництво в цій ситуації намагається мінімізувати витрати на виробництво.

Як приклад держпідтримки на ЗАЗі приводять Словаччину, де автомобільна галузь процвітає. Там автовиробникам компенсують 70% вкладень в заводи і доплачують за робочі місця. В Україні ж навіть обладнання для автопідприємств не звільнене від ПДВ.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть