Кабмін приступив до впровадження автоматичної фіксації порушень ПДР

Незважаючи на те, що новий порядок автоматичної фіксації порушень правил безпеки дорожнього руху був “всього лише” замаскований в непрофільному законі (№2262-VIII про реформування сфери паркування транспортних засобів), Кабмін поступово створює підзаконні акти для практичної реалізації такого контролю на дорогах.

Опублікована недавно Постанова КМУ №1024 вводить в дію «Положення про єдину інформаційну систему МВС», де в числі пріоритетних функціональними підсистем вказані:

– Єдиний державний реєстр транспортних засобів;

– Реєстр адміністративних правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху;

– Система фіксації адміністративних правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

Цікаво, що доступ водіїв до відкритої інформації цієї системи буде реалізований “на офіційних сайтах суб’єктів єдиної інформаційної системи МВС” навіть без електронної ідентифікації особистості! А ось для персональних звернень автолюбителями з питання порушень через офіційний сайт МВС буде потрібно електронна ідентифікація особистості “з використанням кваліфікованого електронного підпису”. Ці та інші зміни внесені до Постанови №833 “Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень в сфері БДР в автоматичному режимі”.

Крім визначення нових термінів і вимог про захист інформації, документ збільшує з 14 до 20 днів термін подачі порушником в Нацполіцію “згоди з порушенням” і квитанції про сплату штрафу після отримання “листів щастя”. Щоб отримати повідомлення про автоматичну фіксацію порушення он-лайн, власник або законний користувач автомобіля повинен внести до Єдиного державного реєстру транспортних засобів свої координати: номер мобільного телефону або адресу електронної пошти.

Важливо, що інформування учасників дорожнього руху про фіксацію (фотознімків чи відеозапису) порушень стаціонарними приладами контролю має здійснюватися не пізніше початку їх фактичної роботи на певних ділянках вулично-дорожньої мережі шляхом установки знаків на дорогах і розміщення повідомлень на офіційних сайтах МВС та Національної поліції.


Не пропустіть