Як правильно прогрівати авто взимку

Правильне прогрівання автомобіля збільшить ресурс як двигуна, так і решти важливих вузлів автомобіля. Зараз більшість авто — інжекторні, тому довго їх прогрівати не потрібно. Для сучасних автомобілів достатньо однієї хвилини роботи, що почати рух. Салон краще прогрівати тоді, коли двигун вже теплий.

Gazeta.ua пропонує поради, щодо прогрівання автомобіля взимку.

-Прогрівати двигун на холостих обертах найкраще до двох хвилин, поки чистите сніг з автомобіля. Зразу після цього потрібно плавно починати рух, щоб нагрілись трансмісія та вузли ходової частини.

– Двигун під час їзди прогрівається швидше, ніж коли працює на холостих обертах. Холодний двигун страждає від роботи на “холодну”: масло ще не прогрілось, не має своїх властивосей. Чим довше двигун працює у такому режимі, тим більша ймовірність поломки елементів, які піддаються тертю у двигуні.

– Як тільки почнете рух, не доводьте двигун до високих обертів. Усі підшипники та рухомі елементи також підмерзли протягом часу стоянки. Масло в коробці також потребує розігріву. Двигун не можна “викручувати” більше 2,5-3 тис обертів.

– Тривале прогрівання на холостих обертах можливе, але воно не ефективне. Якщо на лобовому склі утворився лід і його потрібно нагріти з салону. Також важливо, що водій хоче створити комфорт. Коли в салоні дуже холодно, то й кермо буде також крижане на дотик. В таких умовах краще не рушати. Це великої шкоди не завдасть, але двигун під час їзди прогрівається швидше.

Нагадаємо, якщо ви довго не користуватиметесь автомобілем взимку, потрібно провести ряд важливих процедур. Вони допоможуть зберегти стан автомобіля та безпроблемно завести авто на весні.