Які повітряні фільтри бувають?

Більшість вважає, що повітряний фільтр – це простий вузол, не вартий уваги і що він не виходить з ладу. Саме тому відбуваються його часті поломки. Сучасні системи для очищення повітря діляться за двома категоріями: рівню засвоєння пилу і кількістю ступенів очищення. На автомобілях використовуються одно-, дво- і триступінчаті системи фільтрування. На вітчизняних авто в основному користуються фільтрами, званими предочістітель. Вони схожі на білий маленький пояс зі штучного матеріалу. Основна перевага цього фільтра полягає в тому, що їм затримується 40% пилу, що знижує навантаження на картон. Таким фільтром превосходно поглинаються масляні пари і сажа. Однак ці конструкції є одноразовими, їм потрібна постійна очищення та очікувати ефективної роботи не доводиться.

Класифікація повітряних фільтрів
Збирають пил в бункері.
Пиловідводним пил, використовуючи спеціальний пристрій.
Викидають пил в атмосферу.
Інерційно-масляні.
З фільтруючої перегородкою.
З фільтруючим елементом, змоченим маслом набивання

Перші три тип картонні (сухі) і інерційні очищувачі повітря зустрічаються на вантажівках і тракторах. Зазвичай вони мають дві або три ступені очищення. Інші типи очисників використовуються на легкових авто. Фільтри з елементом, змоченим набиванням, використовуються рідко, оскільки вони виробляються тільки компанією K & N, однієї з англійських фірм. Рідше зустрічаються фільтруючі елементи, для виготовлення якого використовується пористий поліуретан, змочений в моторному маслі. Інерційно-масляні очисники це найпоширеніші фільтри і використовуються вони на всіх дизельних моторах. Ці фільтри включають фільтруючий елемент, набитий металевої та капроновою ниткою, а також масляної ванни. Процес очищення повітря в них полягає, в налипанні повітря до маслу. Цієї конструкції воздухоочистителей потрібна постійна промивка, що є трудомістким процесом. Крім того очисники небезпечні для екології.

В даний час більше використовують картонні або сухі елементи, з фільтруючою перегородкою. Вони в порівнянні з попередніми мають більш ефективні фільтри. Основна перевага цих фільтрів полягає, в тому, що ними пропускається не більше 1% пилу. Фільтри з перегородками одноразові, але зате вони мають чудові очисні характеристики. Від промивання картону відбувається погіршення його експлуатаційних характеристик. На жаль, на російському ринку сьогодні зустрічаються не тільки фільтри високої якості, але також неякісні очищувачі повітря, вироблені в країнах, що розвиваються. Кращі на сьогодні фільтри виробляються такими компаніями, як Purolator, ЛААЗ, Bosch, QuintonHazell, AC Delco, Fram, Champion, а також Woodgate.


Не пропустіть