Принцип дії гібридного двигуна

Існує багато різних видів наземного транспорту. Хоча під капотом більшості вантажних і легкових автомобілів знаходиться практично одне і те ж, все ж є деякі відмінності, характерні для певних марок авто. Основна різниця полягає в принципі дії двигуна, саме від нього залежить робота самого автомобіля, точніше, його технічні характеристики. Стандартний автомобільний двигун – це двигун внутрішнього згоряння або скорочено ДВС, який працює на тепловій енергії спалюваного палива. Принцип роботи гібридного автомобільного двигуна дещо іншою. У гібридних автомобілях є як двигун внутрішнього згоряння (цілком собі самий звичайний), так і електродвигун, ККД якого дещо вищий. Гібридні автомобілі спроектовані таким чином, щоб максимально використовувати позитивні сторони кожного рішення.

Як це відбувається? У класичного ДВС і електродвигуна різні тягові характеристики, які оптимальні при досягненні деяких швидкостей, тому можлива як їх одночасна робота, так і окремо, залежно від конструкції автомобіля. Щоб зрозуміти схему взаємодії цих двох елементів, для початку бажано вивчити кожен джерел енергії. У першу чергу, розглянемо акумулятори, які використовуються для живлення електродвигуна. Саме завдяки акумуляторам досить великої ємності, автомобілі гібридного типу здатні переміщатися за рахунок роботи електродвигуна, тим самим зменшуючи споживання палива. Але відмовитися повністю від паливної суміші не можна, адже заряд акумуляторних батарей відбувається якраз таки від генератора при роботі двигуна внутрішнього згоряння.

Без палива ви будете змушені постійно змінювати виряджені акумулятори, оскільки заряджати їх від зовнішніх джерел енергії не вийде, а запас ходу на повній зарядці відносно невеликий. У двигуні внутрішнього згоряння гібридного авто паливо використовується, щоб форсувати початкову вироблення енергії. Після чого енергія накопичується в акумуляторах і живить електродвигун, який допомагає економити паливо – витрата на машинах з гібридними установками становить зазвичай не більше 4,5-5 літрів на 100 км пробігу. У більшості гібридів, через деякий час, ДВС відключається, щоб не працювати вхолосту.