Поради для водіїв: п’ять правил безпечної їзди в дощ

З приходом весни, в Україну прийшли і дощі. Не зайвим буде нагадати водіям важливі правила їзди в дощову пору, пише rivne1.tv

1. Перше і найважливіше правило. В умовах поганої погоди і обмеженої видимості – дотримуйтесь безпечного швидкісного режиму та дистанції. В даному випадку у водія буде можливість вчасно відреагувати на зміну дорожньої ситуації і при необхідності безпечно зупинитися перед перешкодою, так як в екстреній ситуації автомобіль значно легше контролювати саме при русі на невеликій швидкості.

2. Друге правило. Відразу після початку дощу потрібно бути особливо уважним і обережним, не перевищувати швидкість, не робити різких маневрів і гальмувань. Справа в тому, що в перші хвилини випадання опадів бруд, який знаходиться на дорозі, розмокає, в результаті чого проїжджа частина стає дуже слизькою.

3. Правило третє. Якщо дощ настільки сильний, що ви втрачаєте з поля зору транспорт, який їде попереду, необхідно відмовитися від подальшого руху. В даному випадку рекомендується виїхати на узбіччя і зупинитися, обов’язково включивши при цьому аварійну світлову сигналізацію.

4. Четверте правило. У дощ, особливо з настанням темряви, водіям і пішоходам для підвищення безпеки рекомендується обов’язково виділити себе на дорозі. Водії повинні заздалегідь включити на своїх автомобілях габаритні вогні, ближнє світло фар або протитуманні фари. А пішоходи – по можливості використовувати світлий одяг і світлоповертальні елементи, які дозволять водіям їх побачити.

5. П’яте правило. Навіть в сонячну погоду світло фар зустрічного транспорту заважає водіям здалеку побачити людину на дорозі, а в дощ видимість для водіїв погіршується ще більше – на мокрій дорозі вночі відбивається світло фар і дорожніх ліхтарів. Пішоходам дуже важливо брати до уваги цю особливість і несподівано не виходити на дорогу, починаючи йти по переходу, лише переконавшись, що всі транспортні засоби зупиняться. Крім того, перехід дороги потрібно намагатися пройти вчасно і не зупинятися на розділовій лінії.


Не пропустіть