PMPV 6×6 – бойова бронемашина зі здатністю плавати

PMPV 6×6 (Рrotected Мulti-Рurpose Vehicle) від фінської компанії Protolab Oy – куленепробивний броньовик, який також уміє плавати.

Перший дослідний зразок PMPV 6×6 має масу 14 тонн (мабуть, порожнього) і оснащений 6,7-літровим дизельним двигуном Cummins повною потужністю 285 к.к (крутний момент – до 980 Нм) і шестишвидкісною автоматичною трансмісією Allison. З трьох повноприводних осей перша і третя є керованими. Максимальна швидкість по шосе досягає 110 км/год. Рух на плаву забезпечується за допомогою двох грібних гвинтів зі швидкістю до 10-12 км/год. Заявляється, що машина має “підвищені позашляхові можливості”. Резерв корисного навантаження становить 10 тонн.

Бронекорпус машини виконаний з нової високоміцної броньової сталі, розробленою фінською компанією Ruukki (входить до складу групи SSABВ).

У конструкції впроваджений широкий комплекс заходів протимінного захисту, бронекабіна і бронекорпус “вивішені” відносно рами машини. У бронекабіні можуть поміститися дві людини. Десантне відділення з кормовим виходом вміщує десять десантників, що розміщуються в протиударних кріслах, підлога підвісна у вигляді тришарової “стільникової” конструкції. Кожне місце десантника оснащене кріпленнями для зброї і розеткою для заряджання устаткування. Для спостереження машина оснащена круговою системою з шести телевізійних і однієї тепловізійної камери.