В’їзд в Париж на бензиновому авто стане неможливим

Паризький муніципалітет ухвалив рішення до 2030 року заборонити рух машин з двигунами внутрішнього згоряння, що працюють на бензині або дизельному паливі. Пріоритет буде відданий електрокарам, гібридним автомобілям, громадському транспорту, велосипедам.

У французькій столиці ось уже протягом ряду років всіляко дистанціюються від того, щоб витіснити такі автомобілі з міркувань боротьби з забрудненням міської атмосфери.

Як вказують в мерії Парижа, нинішній план по екологічному контролю завершується в 2020 році. Що стосується нового, а його повинні прийняти найближчим часом, то в ньому враховуються завдання, поставлені нинішнім міністром екології Ніколя Юло. Цього літа він представив доповідь з питань, пов’язаних з кліматом і навколишнім середовищем. У цьому документі міністр, зокрема, окреслив стратегічну мету – в перспективі 2040 року на всій території країни повністю усунути машини з класичними двигунами.

За словами заступника мера Парижа Крістофа Наждовські, “столиця не буде чекати 2040 року і піде на випередження, враховуючи активний розвиток передових технологій в автомобілебудуванні”.

При цьому з боку держави Париж розраховує на фінансову підтримку, яка б стимулювала городян купувати екологічно чисті транспортні засоби.

Джерело expres.ua