Як «дорожня фея» ремонтує дороги наперекір владі (відео)

26-річна мешканка Омська Вероніка Бобрусь самостійно «латає» дорожнє покриття у своєму місті, за що її встигли прозвати «дорожньої феєю». На одну яму дівчина витрачає 300-400 рублів, пише avtovod.org.ua.

Вероніка з власної ініціативи зайнялася ремонтом ям на дорозі. Вона розповіла Business FM, що все почалося з вибоїни у дворі будинку. Потім один автолюбитель повідомив їй у соцмережах, що через ями він пошкодив колесо машини в центрі міста. «Звичайно ж, я не могла залишитися осторонь!» – відповіла дівчина.

– Це досить серйозна проблема. Хотілося б очікувати кращого від наших омських доріг. Дорога біля будинку у нас в поганому стані постійно, почала з неї. Надалі так вийшло, що, якщо бачила яму, латала її. У хід йде проста щебінка і розчин, який продають будівельні магазини. Я чистила ями від снігу і льоду, заливала туди розчин і щебінку. В середньому на одну яму йде 300-400 рублів.

Але влада Омська альтруїзм своєї городянки засуджує.

– У неї немає навички, щоб ця робота принесла потрібний результат, щоб проїжджа частина стала більш зручною і менш небезпечною, – коментує мер Омська В’ячеслав Двораковский. – А коли невідомим матеріалом і з невідомим навиком виконуються роботи, це може надати погану службу. Тому краще все-таки повідомляти нам про те, де є вади на проїжджій частині, а ми будемо намагатися оперативно їх усувати.

– У нічний час дівчина проводила роботи на магістралі без жилетки і знака, – говорить директор «Управління міського господарства та благоустрою» Володимир Казимиров. – І що там у відрі? Адже вимоги до асфальтування жорсткі, не менше десяти параметрів: щільність, насичення і так далі. Чим вона латає вибоїни, ми ж не знаємо. У приватному секторі іноді виносять з печей золу, вугілля з цвяхами. Повинна бути спецслужба, яка несе відповідальність. Не дай бог, люди гуму проколють …

Незважаючи на ці заяви, дівчина вважає: те, що вона робить, краще, ніж взагалі нічого.