Скільки коштує розмитнення і утримання авто в Європі і Україні: порівняння від Южаніної

Напередодні голосування щодо законопроектів №8487 і №8488, які покликані упорядкувати ситуацію з імпортом старих автомобілів в Україні, глава парламентського комітету Верховної Ради Ніна Южаніна оприлюднила порівняльний аналіз податків, які діють в країнах ЄС і Україні.

Для порівняння було взято 10-річний старий автомобіль, вартістю 5000 євро, з об’ємом бензинового двигун 2200 см3 і викидами О2: 200 гр/км (цей параметр в ЄС суттєво впливає на податки).

І ось на основі цих даних депутат продемонструвала, що той варіант законопроекту, який пропонується до голосування, дозволить наблизити вартість розмитнення на нього до показника Польщі.А ось витрати на утримання автомобіля (без урахування палива і сервісу), мається на увазі тільки чисті податкові обов’язкові відрахування, в Україні і так найнижчі. Притому, порівнявши їх з сусідніми країнами Южаніна демонструє, що власник такого автомобіля заплатить в 20 разів менше, ніж в Румунії чи Німеччині і в рази менше, ніж в Польщі і Литві.

«Оскільки європейські авто переміщаються з однієї європейської країни в іншу, не вимагаючи розмитнення, особливу увагу в Європі приділяють державній реєстрації, якій обов’язково передують ідентифікація авто і реєстраційний техогляд. Це платні послуги, вартість яких коливається від 20 до 120 євро», – пише голова Комітету.

За її словами, вартість реєстрації варіюється від 30 до 250 євро і залежить від розміру реєстраційного внеску, цін на свідоцтво і номерні знаки, вартість перекладу документів, а також обсягу додаткових стягнень.

«Відразу після реєстрації автовласник зобов’язаний оформити страхування цивільно-правової відповідальності, ціна якого залежить від тарифів країни, де зареєстровано авто, покриття страхового поліса; віку, пробігу та об’єму двигуна транспортного засобу, а також страхової історії водія. Вартість страхування може коливатися від декількох десятків до декількох сотень євро», – йдеться в тексті..

Южаніна додає, що наступним обов’язковим кроком є ​​сплата щорічних податків – в кожній країні своїх.

«Це може бути, наприклад, податок на власність в Молдові, Грузії та Румунії, екологічний податок у Румунії і Німеччини, дорожній податок в Молдові і окремих країнах Європи, де в обов’язковому порядку водій повинен платити за користування дорогами країни шляхом придбання дорожньої віньєтки», – зазначає вона.

«Розміри зазначених платежів залежать від технічних характеристик авто – віку, об’єму двигуна, пробігу, об’єму викидів СО2 і можуть досягати декількох сотень євро в рік», – додає депутат.

Якщо ж підсумувати митне оформлення авто і його зміст за 5 років, за тими ставками, які пропонуються в новому законопроекті, автомобіль для українця обійдеться дешевше, ніж в Німеччині, Румунії, Польщі або Молдові. Дешевше володіти авто коштуватиме лише в Грузії і Литві.


Не пропустіть