Велосипеди майбутнього: якими вони будуть? (ФОТО, ВІДЕО)
Дизайнери усього світу невпинно працюють над розробкою нових моделей велосипедів. До Вашої уваги лише кілька варіанти велосипедів майбутнього.
1. Американські студенти дизайнерських курсів Метью Кембелл і Едвін Кольє (Matthew Campbell і Edwin Collier) звернули увагу, що, незважаючи на великий вибір багажників і кошиків, багато велосипедистів хочуть їздити з рюкзаками. Саме для таких користувачів молоді автори розробили концепт Transport – велосипед з багажним відділенням в передньому колесі.
2. Flexi-Bike – футуристичний байк з рухомим з’єднанням рами, яке дозволяє суттєво змінювати її форму (і положення велосипедиста). Автором дивовижної концепції є проектувальник з Китаю Йун Хун. Велосипед Flexi тільки одним лише своїм виглядом змушує нас замислитися, яким чином він працює. Химерний зовнішній вигляд велосипеда, світлодіодний дисплей, який відображає основні дані (кілометраж, швидкість, кількість скинутих калорій) – це все про нього.
3. Bergmönch – велосипед, який легко складається в рюкзак, що робить його ідеальним вибором для любителів спорту, які хочуть насолодитися декількома днями активного відпочинку на природі. Дизайн велосипеда розрахований на альпіністів і туристів і включає в себе складаний механізм, що дозволяє скласти велосипед в маленький рюкзак вагою 9,0 кг. У той час, коли Bergmönch не використовується, він зручно лежить на спині, при цьому не обмежуючи доступ до екіпіровки і їжі в рюкзаку. А щоб перетворити рюкзак в повноцінний гірський велосипед, знадобиться не більше двох хвилин.
4. Велосипед Cykle ідеальний для їзди по горбистій місцевості. Проект змодельований за системою спільного використання велосипедів, яка вже стала популярною у Європі. Привести в рух Cykle можна як звичайним шляхом за допомогою м’язової сили, так і за допомогою електроенергії. Тепер круті схили не будуть перешкодою для велосипедиста, і можна буде спокійно насолодитися їздою. При розробці особлива увага була приділена тому, щоб велосипед потрібно було обслуговувати якомога менше: багатошарові шини дозволять уникнути проколів, а завдяки повністю закритому ланцюгу на штани не будуть потрапляти краплі бруду.
5. Grasshopper – складаний електричний велосипед, який перетворюється на візок. Завдяки використанню композиційних матеріалів велосипед вийшов дуже міцним і довговічним. Grasshopper розроблявся Девідом Гонсалвесом (David Goncalves) для використання на горбистій місцевості, тому оснащений на додаток до всього ще й електричним мотором, який можна заряджати або від електричної мережі або обертаючи педалі.
6. Оновлена версія триколісного халф байка від компанії Kolelinia. Він має вигнуту алюмінієву опорну раму, до якої кріпиться кермо, велике переднє колесо, педалі, ланцюговий механізм і два маленьких задніх колеса. Щоб їхати на ньому, потрібно стоячи крутити педалі, а щоб повертати, потрібно нахилятися вправо або вліво. Це полегшує балансування і дає можливість керувати велосипедом, грунтуючись на своїх природних інстинктах. Хребет залишається прямим і вага верхньої частини тіла не лягає на руки, як при їзді на звичайному велосипеді.
Педалі з’єднуються ланцюгом з переднім колесом, а задні колеса просто забезпечують стабільність. Халфбайк складається навпіл, його зручно перевозити в автобусі або машині, можна навіть зберігати його під офісним столом. в складеному стані у нього є ручка, його можна везти за собою на задніх колесах як валіза.