3IЛ випустив останню машину в історії підприємства (Фото)

Російський завод ЗІЛ випустив останню вантажівку – ЗІЛ-43276Т. Її приурочили до 100-річчя існування московського заводу, пише gazeta.ua.

Автівка капотна, оснащена турбодизелем ММЗ Д-245ю9Т стандарту євро-5 і механічною 5-ступеневою коробкою передач. Машина не оснащена ні кузовом, ні цистерною. Додаткове обладнання на неї встановлять на інших підприємствах.

Біля машини сфотографувалися деякі працівники підприємства. За останній рік їхній штат скоротили зі 100 до 49 осіб.

ЗІЛ-43276Т зібрали із вузлів і агрегатів ЗІЛ-4331, який запустили у виробництво 1987 року. Відрізняється від нього формою капота, двигуном і панеллю приладів.

Повідомляють, що вантажівку збирали в пресово-зварювальному цеху, а не на головному конвеєрі, який давно не працює. Відправили її не в музей, а продали в трамвайний парк Казані.

На машині немає, ні пам’ятного знаку, ні таблички з інформацією про останню вантажівку в історії підприємства.

Завод із виробництва вантажівок відкрили у Москві 1916 року. Тоді він називався АМО й випускав одні з перших у Російській імперії машини. Це була 1,5-тонна вантажівка, зроблена за зразком італійського FIAT 15 Ter. 1931 року радянська влада перейменувала підприємство на честь Сталіна – ЗІС. На ньому почали випускати не лише вантажівки, а й легковики представницького класу. Через 25 років підприємство назвали ЗІЛ – на честь одного з його директорів Івана Ліхачова. З 2000-х підприємство випускало все менше вантажівок, переважно обслуговувало малосерійні лімузини ЗІЛ.


Не пропустіть