Яким має бути розмитнення авто: думка нового глави митниці (Відео)

В Україні планують зробити процес розмитнення автомобілів максимально прозорим, щоб знищити корупцію на митниці і дозволити автомобілістам самостійно прораховувати вартість машин. Для цього новопризначений керівник митної служби України Максим Нефедов планує внести деякі корективи в процес розмитнення і створити дієвий контроль всіх процесів. Про це він розповів в інтерв’ю 5 каналу.

“Митниці треба об’єднати в єдину юридичну особу, тобто відмовитися від цієї історії, коли у нас є якісь князівства: обласний прокурор, обласний суддя, глава ОДА, митник, фітосанітарний інспектор – і це єдина згуртована компанія, яка чекає бізнес з розпростертими обіймами”, – пояснив Нефедов.

З одного боку, за словами Нефедова, потрібно відрізати корупційні потоки, з іншого – створювати умови розмитнення і перетягувати білий, а потім сірий бізнес, підриваючи кормову базу хабарників. “Будемо відверті, багато з бізнесу теж цим годуються. Не тільки є погані держслужбовці, які беруть гроші з ангелів”, – зазначив глава митної служби.

За словами Нефедова, деякі схеми можна виключити, забравши окремі рішення у чиновників. Можна почати з питань, які вирішуються досить швидко. Серед них назвав питання розмитнення автомобілів.

За його словами, зараз люди дізнаються про обсяг мит, які вони повинні заплатити і як митниця буде оцінювати машину, вже безпосередньо на кордоні. Він зазначив, що причиною цьому служать каталоги Schwacke.

“Якщо ви приїдете на кордон – на кордоні є так звані засекречені каталоги Schwacke, за якими визначається ціна, і комусь пропускають (автомобіль), комусь донараховують (мита), а комусь – донараховують втричі”, – розповів Нефьодов.

Він зазначив, що детальної статистики ні у кого немає і ніхто не знає деталей, як саме нараховують податки на авто. Тому серед автомобілістів з’явилося чимало чуток, що різні митниці використовують різні індикативи, а весь процес розмитнення “м’яко кажучи, напівлегальний”.

Щоб вирішити таку проблему, Нефьодов пропонує скласти єдину базу вартості розмитнення автомобілів на основі даних про вже ввезених машинах. Він підкреслив, що ціни неможливо вказати точно, але все ж вартість розмитнення однакових авто, незалежно від комплектації, повинна бути в приблизно однакових цінових рамках.

Створення такої бази має знизити корупцію на митницях, захистити автомобілістів і дозволити їм заздалегідь знати, скільки доведеться платити за розмитнення.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть