Польща призупинила видачу прав українським водіям: у чому причина

У Польщі призупинили заміну посвідчень водіїв для українців.

Як передає “Хвиля“, про це йдеться в Інстаграм-акаунті navimigrant.pl.

Так, це рішення було ухвалено через нещодавні зміни до закону та проекту про мобілізацію. У польському уряді зазначають, що вони раді поміняти посвідчення водія, але Українське консульство не підтверджує, дійсні ваші водійські права чи ні.

У відповіді посольства України йдеться таке:

  • Усі внески, подані до 23 квітня, будуть розглянуті у стандартній процедурі.
  • Українське консульство просить тимчасово призупинити заміну посвідчень водія.

При цьому, якщо у Вас є категорії С та інші та підприємницька діяльність з кодами транспортної компанії, побажання без запиту до консульств можуть поміняти посвідчення водія.

Якщо ж ви не змінили свої посвідчення водія, Ви можете пройти курс з практичним і теоретичним іспитом, який коштує близько 3500 зл.

Зверніть увагу, що його проводять приватні компанії, які обов’язково мають бути занесені до системи: OSK ( ośrodki szkolenia kierowców). На даний момент також є школи, які проводять навчання українською.

Зокрема, до цього курсу входить:

  • 30 годин теорії
  • 30 годин практики.

Таким чином, ви складете внутрішній іспит у компанії, яка організовує навчання, після чого потрібно записатися на державний іспит у Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

Для цього потрібно отримати: PKK (profil kandydata na kierowcę)(звернутися до цієї адміністрації: „wojewódzki ośrodek ruchu drogowego”,)

Крім того, потрібно подати:

  • внесок про видачу прав водія
  • медичне обстеження
  • фото 35х45.

Після цього потрібно сплатити державний іспит, вартість якого складає 50 злотих за теорію та 200 злотих за практичний іспит.

Після успішного складання іспиту слід чекати на свої водійські права.

Якщо ви сдали успішно іспит, можете підійти до нього ще раз, але за кожен раз потрібно платити. Перші права водія видаються на термін 15 років.


Не пропустіть