Тисячі українців змушені будуть відмовитися від авто

Відновлення обов’язкового техогляду особистого автотранспорту може стати справжнім кошмаром для власників старих іномарок, які нещодавно було розмитнені в Україні. Більшість таких авто можуть не отримати дозволу для подальшої експлуатації, повідомляє Autonews.

Про це заявив голова Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і автодилерів Олег Назаренко.

За його словами, введення обов’язкового техогляду несе в собі великі корупційні ризики.

Експерт нагадав, що Україна у 2014 році, підписавши Угоду про асоціацію з Євросоюзом, взяла на себе зобов’язання протягом 5 років ввести обов’язковий техогляд легкових і вантажних автомобілів. Зараз мова йде про закон «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу». Закон регламентує введення нової норми 35-2 в закон «Про дорожній рух». Так, з 1 січня 2020 року ТЗ категорій L3, L4, L5 и L7 та L3e, L4e, L5e и L7e підлягатимуть обов’язковій перевірці.

На думку Назаренка, близько 90% вживаних авто, які ще недавно були «євробляхами», техогляд просто не пройдуть.

«У них, наприклад, повирізали каталізатори, а акцент робиться, відповідно до директив ЄС, навіть не на безпеку автомобіля, а на екологічність», — пояснив він.

Оскільки більшість авто на українському ринку — це старі іномарки, то є ризик, що левова частка автомобілістів просто позбудуться своїх «залізних коней».


Не пропустіть