“Євробляхерам” готують нові правила розмитнення

Пільговий період для власників автомобілів на єврономерах продовжать на три місяці, за цей період розроблять нові правила розмитнення “євроблях”.

Про це стало відомо за підсумками наради в Міністерстві інфраструктури в середу, 21 серпня.

Заступник голови Офісу президента Руслан Рябошапка повідомив, що відповідний законопроект буде прийнятий Верховною Радою як пріоритетний.

“Зараз цей закон є пріоритетним, і в перший же день роботи парламенту він буде прийнятий і штрафні санкції будуть відстрочені. Протягом терміну, на який буде відстрочка, – три місяці. Ми напрацюємо новий законопроект, який врегулює порядок розмитнення автомобілів. Тому що існуюче сьогодні законодавство є недосконалим і в багатьох випадках ми просто не можемо його реалізувати”, – сказав він.

Як відомо, формально штрафи за “євробляхи” вступають в силу 22 серпня, але заступник голови ОП зазначив, що у поліції немає доступу до митних баз, тому вони не можуть знати, чи порушив автомобіль терміни в’їзду чи ні. Тобто зупиняти “євробляхи” поліція право має, а штрафувати де-факто не може.

“Є технічні проблеми з обміном інформацією між Національною поліцією і митною службою, відповідно немає механізму, який дозволяв би реалізувати в повній мірі застосування штрафів”, – зазначив він.

Джерело korrespondent.net

Не пропустіть