Виробництво автомобілів в ЄС може впасти на 70%

Виробництво автомобілів в Європі в II кварталі 2020 року може впасти на 70%, прогнозують аналітики RBC Capital Markets.

За їхніми оцінками, сукупний обсяг виробництва автомобілів в світі в 2020 року знизиться на 16%. При цьому виробництво зможе повернутися на рівень минулого року – 89 млн машин – не раніше 2021 року, пише fixygen.ua.

Ознаки відновлення галузі, як зазначає RBC Capital, проявилися в Китаї вже в I кварталі.

«Більше 90% дилерів відновили роботу в березні в країні, в якій в грудні вперше був виявлений коронавірус нового типу. Крім того, роздрібні продажі в другий тиждень квітня виросли на 14% після спаду на 35% в перший тиждень місяця і падіння цін в перші три місяці 2019 року», – відзначають аналітики.

При цьому виробники преміальних марок в Китаї в I кварталі продовжили випереджати масовий сегмент з тим же відривом, що і в попередніх кварталах. Як наголошується в звіті, це хороший знак для таких виробників, як BMW, Daimler і Volkswagen.

На думку аналітиків, виробники люксових автомобілів менше конкурентів з мас-сегменту ризикують в зв’язку з втратою робочих місць працівників: роботу втрачали в основному «сині комірці», в той час як положення «білих» залишалося більш стабільним з точки зору можливості переходу на віддалений режим роботи.


Не пропустіть