В Україні змінились деякі правила дорожнього руху

Зміни до правил ПДР, зокрема, стосуються пішоходів, велосипедистів і пасажирів таксі, пише lviv.depo.ua.

Майже тиждень, з 24 листопада, в Україні діють зміни до правил дорожнього руху, які затвердив Кабмін 11 листопада. Зміни до правил ПДР, зокрема, стосуються пішоходів, велосипедистів і пасажирів таксі.

Для водіїв та пасажирів:

Якщо раніше водії та пасажири таксі могли не пристібатися під час руху в населеному пункті, а інструктори з водіння – і за його межами, то тепер всі вони повинні бути пристебнуті. Це правило зобов’язує водіїв таксі забезпечити наявність ременів безпеки як на передньому, так і на задньому сидінні і нагадувати пасажирам про необхідність їх використовувати.

Не пристібатися в населеному пункті дозволяється лише водіям і пасажирам з інвалідністю, якщо це фізіологічно неможливо, а також водіям і пасажирам оперативних та спеціальних транспортних засобів.

Також забороняється змінювати розміри, форму, позначення, колір і розміщення номерних знаків, наносити на них додаткові позначення або закривати їх, вони повинні бути чистими і достатньо освітленими.

Для велосипедистів:

Велосипедистам дозволений рух смугою для маршрутних транспортних засобів. В уряді вважають, що такі зміни розвивають велосипедну інфраструктуру та зменшують травматизм серед велосипедистів. Це пояснюють тим, що громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20 км/год, натомість звичайні автівки – 50 км/год. Велосипедисти можуть тепер не лише рухатися, а й зупинятися на цій смузі.

Для пішоходів:

Тепер пішоходи обов’язково мають використовувати світловідбивальні елементи у темну пору доби та в умовах недостатньої видимості. Це може бути стрічка, наклейка, жилет тощо або одяг, який має світловідбивальні елементи. Раніше така опція була “за можливості”.

Також змінився вигляд трьох дорожніх знаків: “Кінець дороги з удосконаленим покриттям” став називатися “Зміна покриття”; “Вид транспортного засобу” відтепер показує ваговоз ззаду, а не збоку; а “Інформаційна таблиця небезпечного вантажу” став “Табличкою оранжевого кольору” – у буквальному сенсі.


Не пропустіть