Українцю за «євробляху» ціною в 700 доларів нарахували мільйонний штраф

У Дніпрі власнику автомобіля на єврономерах виписали два півмільйонних штрафи. Постанову про штраф затвердили в Дніпровській митній службі, пише realist.online.

Про це розповів ТСН власник машини, Павло Чубатий.

За його словами, авто було куплено два роки тому з рук, за 700 доларів. Угоду не оформлювали, Павло разом з покупкою отримав від продавця купчу, довіреність і довідку про зняття з обліку в Литві.

Автомобілем майже не користувалися. Проте кілька разів його зупиняли патрульні за дрібні порушення, коли за кермом був сам Павло або його дружина. Вони і передали відомості про нерозмитнений автомобіль в митну службу. Тому і на ім’я Павла, і на ім’я його дружини склали протокол за водіння нерозмитненої машини і несплату митних зборів. В результаті вони виявилися винні державі понад мільйон гривень.

У митниці пояснили, що терміни на управління нерозмитненим автомобілем давно вийшли. Тому і був виписаний штраф на обох осіб, які керували неузаконеною машиною.

Відповідно до закону тимчасово ввезені транспортні засоби можуть використовуватися на митній території України лише громадянами, які їх ввезли. Передавати їх у володіння іншим особам не можна.

Однак оштрафована пара не погоджується з таким трактуванням. Вони вважають, що штраф був виписаний незаконно, оскільки не було проведено експертний огляд автомобіля.

“Експертиза повинна проводитися саме зазначеного в протоколі транспортного засобу, а вони взяли просто аналогічний”, – обурена дружина Павла, Таїсія Чубатий.

Юристи ж відзначають, що це звичайна практика і експертиза проходить згідно з каталогами, які є в українських митників.

Подружжя має намір звертатися до суду, адже у них немає можливості виплатити в державну скарбницю мільйон.

Адвокат Андрій Верба передрікає їм судову тяганину, яка триватиме роками. При цьому їхні шанси на перемогу невеликі, адже вина за не проведені вчасно митні платежі лежить саме на нових власників.

Юристи радять власникам нерозмитнених машин не повторювати помилок цієї сім’ї, щоб не виплачувати мільйонні штрафи.


Не пропустіть