Названо найнебезпечніші АЗС в Україні

Згідно з останнім дослідженням експертів Інституту споживчих експертиз (ІПЗ), на деяких українських АЗС продають паливо, якість якого не відповідає стандартам.

Причиною того, що на українському паливному ринку з’явилася величезна кількість бензину низької якості, стало збільшення об’єму кустарного виробництва. Від цього страждають автомобілісти, пішоходи і навколишнє середовище, пише newsyou.info.

Дослідження ІПЗ показало, що в бензині А-92 в мережі Татнефть зміст октану склало 89,7 одиниць, а в мережі Sun Oil – 90,6. Експерти відзначають, що таких показників не бачили вже дуже давно.

Відсоток вмісту бензолу в зразках АЗС Фактор, Motto і Sun Oil був збільшений в кілька разів, ніж дозволено.

Досліджені в минулих роках зразки палива показали хороші результати на кількість вмісту сірки. Проте останнє дослідження дало не настільки хороші результати. У зразках мережі Sun Oil перевищення норми сірки склало 200%. Також нормативам не відповідав зразок мережі Motto.

Аналіз на оксигеновмісний компонент також показав невтішні результати. Відсоток ефірів в зразках мережі Фактор перевищив норму на 6,4%, а вміст етанолу перевищено на 10,2%. Невідповідали стандартам і зразки мережі Motto.

Сліди небезпечних речовин – амінів, були виявлені в зразках з мережі БРСМ-нафта – 0,7% і Sun Oil – 1,8%.

На превеликий жаль, деякі українські АЗС продовжують ставити відсоток прибутку вище репутації.