Українцям може стати невигідно їздити на авто з ГБО

На українському паливному ринку незабаром може виникнути дефіцит автомобільного газу. Головною з причин виникнення дефіциту стане невизначеність навколо обсягів поставок «Роснефти», яка надає 35 тонн газу на місяць. Оскільки в квітні було зареєстровано перебої і брак поставок, то дефіцит виникне вже в травні.

Крім цього, прогнозується, що поставки знизять Мозирський НПЗ, Речицький ГПЗ і Пермському НПЗ «Лукойлу». Ці підприємства йдуть на ремонт.

Україна планує поповнювати нестачу газу збільшенням поставок з Білорусі та стопового ринку РФ.

На даному етапі, Україна вже повинна укладати договори на поставку, проте без уточнення обсягу закупівлі цього зробити поки не можна.

Згідно з прогнозами експертів, в самому оптимістичному результаті дефіцит автогазу в травні складе близько 20%. Сьогодні не відбувається зростання вартості автогазу через достатньої кількості залишків. Однак їх вистачить не на довго.

Хоча передбачити точний хід подій дуже складно, можна згадати ситуацію 2017 року, коли дефіцит ресурсів привів до ажіотажу і зникнення автомобільного газу в роздробі. Тоді ціна автогазу піднялася до рекордного рівня – понад 300 доларів за тонну.

Джерело uamotors.com.ua