“Євробляхи” за 1000 євро: українці розповіли, чи будуть розмитнювати авто за новим законом

В Україні можуть запровадити новий механізм розмитнення “євроблях” та суттєво знизити штрафи за нерозмитнені автівки. Однак не всі українці готові розмитнювати свої автівки, кілька таких життєвих історій зібрало інформаційне агентство ASPI news.

Олександр з міста Луцьк, що на Волині розповів кореспонденту ASPI news про те, як він планував розмитнити автівку, однак передумав. Через нововведення від народних обранців чоловік буде продавати авто.

“В кінці 2020 року самостійно пригнав собі Ford Focus. Розмитнити відразу не вийшло. Думав трохи почекаю, можливо змінять ті депутати щось, але ні. Зараз вони там 1000 євро хочуть, а це дуже багато. Я думаю, що ще покатаюсь трохи, а от коли зупиняти почнуть, то продав на запчастини і знову прижену собі. Буде такий кругообіг авто в природі”, – повідомив Олександр.

Дівчина на ім’я Марія, чоловік якої відслужив в АТО, розповіла про те, як їм довелося замість розмитнення продати своє авто. Причиною такого вчинку стала непідйомна сума для сім’ї.

“Коли чоловік служив на Сході, то машини масштабно гнали з Європи в АТО. Влада закривала очі, адже машини там довго не служать, однак обіцяли, що одне авто на одну людину дозволять оформити без проблем. Коли він повернувся з війни, за час реабілітації, поки він приходив до себе, задумався про роботу таксистом. Купили ми тоді на польських номерах Volkswagen Golf за 800 доларів. Ще 700 доларів витратили на мінімальний ремонт. Організація Автоєвросила, яка мітинги влаштовувала під Верховною Радою нічим не допомогла, хоча і обіцяла. Коли Рада ухвалила закон про розмитнення за 1000 євро, що було непідсильною для нас сумою, нам довелося продали машину на запчастини за тих же 800 доларів”, – прокоментувала жінка.

Варто зазначити, що Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній раді схвалити відповідні законопроекти №№4643д-4644д у другому читанні. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВР.

Законопроєкти вносять необхідні зміни до Податкового та Митного кодексів відповідно. Пропонується виключити розробку та затвердження Кабінетом міністрів тимчасового порядку виконання митних формальностей при митному оформленні транспортних засобів, оскільки в ньому немає потреби.