В Україні кожен п’ятий літр бензину “фальсифікат”

Кожен п’ятий літр бензину в Україні виявився підробкою. Таке паливо не рекомендують використовувати в автомобілях, це може привести до швидкого зносу двигуна, повідомляє Обозреватель.

Директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн розповів, що торгують таким паливом і маленькі заправки, і великі мережі.

“У деяких зразках ми виявили одночасне перевищення за всіма ключовими параметрами – це сірка, ароматичні бензоли, кисень, зміст спиртів. Таке поєднання параметрів в паливі неприпустимо для використання в сучасній техніці”, – говорить експерт.

Президент Нафтогазової асоціації України Неля Привалова радить:

“Ви повинні вимагати фіскальний чек. Якщо в чеку вказана передоплата, відомість або інші якісь незрозумілі формулювання, то це означає, що чек не коректний, і ви як споживач – не захищені”.

На АЗС можна попросити паспорт і сертифікати на паливо – їх повинні видавати на вимогу клієнта. Заправки перевірила і команда “Сегодня”. На першій побачили документи зі старими датами. На другий – прочитати хоч щось неможливо. На третій – звідки насправді береться пальне, говорять самі працівники станції. За документами пальне відбувається з нафтобази в Гадячі Полтавської області, а насправді його везуть з Білорусі, а в Україні лише додають присадки.