Електромобілі в виробництві виявилися на третину шкідливіші для екології, ніж авто з ДВЗ

Електромобілі в виробництві виявилися на 32% шкідливіші для екології, ніж машини з двигунами внутрішнього згоряння. Шкода компенсується в ході їх експлуатації.

Порівняння електрокара Tesla Model 3 і бензинового автомобіля Toyota Corolla показало, через скільки «верст» пробігу електроавто з нульовим викидом вуглекислого газу нівелює нанесений в процесі виробництва екологічної шкоди.

Це залежить і від способу отримання електроенергії в умовах КНР або Польщі, де більшу частину енергії отримують «брудним» способом, електромашина стане екологічнішою машини з традиційним мотором лише через 126,6 тисяч км пробігу. У Норвегії точка рівноваги буде на 14 тисяч км. У США цей показник 21,7 тисяч км (дані Аргоннской лабораторії, Чикаго).

На етапі виробництва електромобіля середнього розміру генерується 30 г CO₂ на один км пробігу. Здебільшого при виготовленні акумуляторів. Для аналогічного бензоавто на км генерується 20 грамів CO₂.

Якщо електрокар заряджати тільки від вугільної мережі, він буде викидати 4,1 тонни CO₂ в рік, бензинова машина 4,6 т. Так що екологічність електрокарів це скоріше переміщення шкідливих викидів з місць експлуатації в місця виробництва машин та електроенергії.


Не пропустіть