Українців змусять проходити обов’язковий техогляд – подробиці

Поки що в Україні роздумують над запровадженням обов’язкового техогляду, у Німеччині зобов’язали деяких українців його проходити.

Багато українських біженців, які виїхали за кордон ще 24 лютого, протягом року жили на пільгових умовах у багатьох країнах. Кілька місяців тому країни Європи почали скасовувати поблажки для українців, до того ж це стосується як звичайних переселенців, так і автовласників. Чергове обмеження для українців цього разу запровадили у Німеччині, повідомляє РБК-Україна.

Так, тепер усі українські автомобілі, які перебувають у Німеччині понад рік, зобов’язані будуть проходити техогляд. Це необхідно для утримання безпеки на німецьких дорогах та контролю норм шкідливих викидів в атмосферу. Водночас автомобілі перевірятимуть за спрощеною процедурою, без прив’язки до технічних норм, які діють у Німеччині та ЄС.

При цьому враховуючи вимоги щодо сертифіката відповідності ЄС, багато українських авто просто не змогли б його отримати. Наприклад, більшість авто із США неможливо сертифікувати через відсутність певних систем у конструкції авто. Остаточні правила, за якими перевірятимуть автомобілі українців, мають узгодити до 9 червня.

Водночас вже відомо, що за новими правилами українські автомобілі продовжать дозвіл не реєструвати авто протягом року — до 1 квітня 2024 року. Щоб продовжувати їздити німецькими дорогами без страховки, українські водії мають отримати в органах обліку авто за місцем проживання (Zulassungsstelle) спеціальний дозвіл. Воно дозволяє їздити без страховки та отримання українських номерів протягом року.

При цьому довідку видадуть лише в тому випадку, якщо окрім техогляду (від уповноважених компаній TÜV або DEKRA), водій матиме поліс обов’язкової страховки для виїзду за кордон.


Не пропустіть