У мережі показали рекордний Opel із витратою палива менш як 1 літр на 100 км (Фото)

У мережі згадали рекордний автомобіль Opel із витратою палива менше 1 літра на 100 км. Унікальну машину показали на фото. Суспільство постійно повертається до обговорення автомобілів, здатних продемонструвати паливну ефективність.

Але у випадку з цим Opel Rekord P1 1959 рекорд економії палива вдалося встановити ще в 1973 році. Тоді машина показала витрати 0,6 л/100 км. Сучасні машини до цього наблизитись не можуть. З того часу цей Opel кілька разів виставляли на продаж. Наприклад, 2013 року за машину просили 425 000 доларів.

Як вдалося досягти витрати пального 0,6 л/100 км? Або, як зафіксовано американцями, запасу ходу 376 миль на 1 галон (605 км на 3,8 л).

Одним із найважливіших факторів економії палива сьогодні і тоді було жорстке зниження ваги транспортного засобу. На дієту посадили й рекордний прототип Opel Rekord P1.

Автомобіль позбавили системи охолодження (так зник радіатор двигуна, через що силову установку довелося модифікувати для роботи за умов сильного нагріву). Відмовилися від деяких деталей підвіски та заднього диференціала.

Відрізали частину кузова, а в салоні встановили лише необхідні органи керування та легкий пластиковий стілець для водія. У результаті на полігоні під наглядом фахівців паливної компанії Shell 1973 року встановили рекордно низьку витрату бензину 0,6 л/100 км під час руху на швидкості 48 км/год. Про нинішнього власника автомобіля інформації немає.

Джерело obozrevatel.com