Як росіяни нелегально ввозять нові авто з ЄС – розкрито схему

Через 1,5 року війни на російських вулицях досі можна побачити нові авто, які з’явилися вже після початку дії санкцій.

Після того, як у РФ стало неможливо купити нові авто офіційно, російські автомобільні дилери намагаються виживати завдяки схемам сірого імпорту. Так, автомобілі, які завозять на територію підсанкційної РФ, нібито ввозять з метою транзитного проїзду до країн центральної Азії.

Про нелегальну схему імпорту автомобілів до Росії вдалося дізнатися фінській телерадіокомпанії Yle. Так, у ході розслідування журналістам вдалося виявити низку компаній, через які автомобілі з Америки та ЄС ввозять на територію Росії.

Так, у рамках розслідування журналісти відстежили, яким шляхом Lexus RX 2023 потрапив із Канади до Росії. Після покупки автомобіля в Канаді, машина попливла до Фінського порту Котка. Після цього Lexus RX зняли на автовозі разом із BMW X3. Далі на авто встановили GPS-трекери, що дозволило відстежити їхній подальший шлях.

Після заїзду на територію РФ через фінський кордон авто поїхало до Санкт-Петербурга, а потім на склад до Москви. Далі Lexus RX направили до Томська, а вже там в автосалоні авто виставили на продаж за 100 000 євро. Через те, що за трекером, авто активно намотує пробіг, можна вважати, що його вже купили.

На митниці журналістам відповіли, що автомобілі ввозили не для російського ринку, а мали провезти через територію РФ транзитом. Міністр закордонних справ Фінляндії пообіцяла посилити контроль за подібними махінаціями, щоб у росіян не було можливості обходити санкції.

Джерело auto.bigmir.net