В Україні з’явилися перші електричні кросовери Nissan

Вітчизняний ринок електромобілів продовжує активно розвиватися та поповнюватися все новими та новими моделями. Днями кореспондентові «Автоцентру» вдалося сфотографувати у Києві досить цікаву машину – Nissan Ariya. Ця модель дуже знакова для Nissan, тому що є першим повністю електричним кросовером марки, який має продовжити успіх надпопулярного Leaf.

Nissan Ariya відрізняється динамічним силуетом зі спадною лінією даху, повністю світлодіодною оптикою та наявністю нової емблеми на передній панелі, що має до того ж підсвічування. Автомобіль з габаритами 4603 х 1900 х 1654 мм отримав нову електричну платформу, розроблену для машин альянсу Renault-Nissan-Mitsubishi – і ставши першим, хто її приміряв.

Nissan Ariya пропонується з двома варіантами батарей – з корисною ємністю 63 або 87 кВт.год, переднім або повним приводом (з одним або двома електромоторами). Побачена в Києві машина, швидше за все, представлена в самому далекобійному варіанті: з найбільш ємним акумулятором та одним електромотором потужністю 242 к. с. Такий автомобіль має запас ходу до 500 км (WLPT). Він розганяється від 0 до 100 км/год за 7,6 сек і має максимальну швидкість 160 км/год.

Стандартна бортова зарядка 7,4 кВт дозволяє повністю наповнити батареї за 14 годин. А ось при підключенні зовнішньої станції постійного струму 130 кВт зарядити батареї до 80% ємності можна лише за 35 хвилин.

Зазначимо, найбільш потужним є повнопривідний варіант e-4orce з двома електромоторами 394 к.с. Він дозволяє набирати «сотню» з місця всього за 5,1 с і розганятися до 200 км/год. Щоправда, запас ходу в нього вже менший – 400 км (WLPT).

Салон Nissan Ariya відрізняється двома 12,3-дюймовими дисплеями на передній панелі. Автомобіль може комплектуватися фірмовою системою ProPilot 2.0, яка дозволяє пересуватися трасою, прибравши руки з керма. В Україні Nissan Ariya доступний для замовлення за ціною від 32 тис. доларів.


Не пропустіть