В Україні хочуть штрафувати власників автомобілів з ГБО

Верховна Рада України виступила із законодавчою ініціативою, спрямованою на введення нових штрафів для власників транспортних засобів, що працюють на газі. Законодавці мають намір зменшити розміри штрафів, одночасно запровадивши інноваційні форми стягнень. про це пише Автосота.

Запропоновані зміни стосуються грошових санкцій, пов’язаних з газобалонним обладнанням в автомобілях, особливо з порушеннями, пов’язаними з обладнанням, що працює на скрапленому нафтовому газі (LPG):

  1. Перше порушення призведе до грошового штрафу в розмірі 170 грн для власників транспортних засобів, обладнаних ГБО (водень-бутан-кисень).
  2. Наступні порушення протягом одного року тягнуть за собою більший штраф у розмірі 340 грн, на відміну від нинішньої фіксованої суми штрафу у розмірі 340 грн за будь-яке порушення правил користування газобалонним обладнанням.

Крім того, крім фінансових санкцій, порушники можуть зіткнутися з такими додатковими наслідками, такими як:

  • Призупинення дії посвідчення водія на строк від 3 до 6 місяців.
  • Адміністративний арешт, який може тривати від 5 до 10 діб.

Автори цього законопроекту мають на меті стимулювати власників автомобілів до переходу на більш екологічно чисті види транспорту.

Однак для того, щоб ця пропозиція стала законом, вона має успішно пройти два раунди парламентських читань і набрати необхідну кількість голосів для остаточного ухвалення, що в кінцевому підсумку вимагатиме підпису Президента.

Джерело ampercar.com

Не пропустіть