Українцям розповіли, як їх штрафуватимуть по-європейськи

Багато українських водіїв, переважно жінок, на сьогоднішній день вимушено перебувають за кордоном, причому далеко не всі знають вимоги місцевого законодавства як щодо дорожнього руху, так і з комплектації транспортного засобу. Іноді українці можуть заробити величезний штраф за тріщину на лобовому склі.

Наприклад, в Іспанії взимку діє правило, яким вікно автомобіля не повинно мати значних пошкоджень, заклеєне нерегламентованими наклейками або снігом.

Якщо поліція визнає, що з перерахованого погіршує видимість водія, останнього можуть оштрафувати на 200 євро, що за актуальним курсом становить понад 8000 гривень.

Також в Іспанії можна отримати штраф у 80 євро (3300 грн), якщо номерний знак автомобіля частково закритий (забруднений) та його неможливо правильно прочитати.

Автомобілістам, які використовують несправні склоочисники, загрожує аналогічний штраф.

Це пов’язано з тим, що учасники дорожнього руху можуть бути не в змозі належним чином бачити дорогу попереду, що може серйозно вплинути на безпеку.

Торік максимальний штраф за порушення правил дорожнього руху на польських дорогах було збільшено з 5 тис. злотих (1,08 тис. євро) до 30 тис. злотих (6,5 тис. євро).

У Чеській Республіці діє бальна система штрафів за порушення правил дорожнього руху. Принцип її роботи досить простий: за деякі провини водій отримує не лише грошовий штраф, а й штрафні бали (від 2 до 7). З кожним порушенням бали підсумовуються, і коли недолугий водій накопичить 12 балів, його на один рік позбавлять прав водія.

У Німеччині згідно з останніми опитуваннями, 96% німців самі оцінюють себе як „дуже хороших“ або „досить хороших“ водіїв, оскільки дотримуватися правил і намагатися їх не порушувати, у них вважається нормою. Щороку кількість аварій зі смертельним наслідком на дорогах Німеччини падає. Причиною тому є наявність реєстру штрафних пунктів міста Фленсбург (або Punkte in Flensburg), які „на нагороду“ за правопорушення отримує водій.


Не пропустіть