У 2024 році водіям в Україні почнуть видавати нові документи — деталі

Згідно з рішенням Головного сервісного центру МВС, впроваджується випуск водійських посвідчень та свідоцтв про реєстрацію транспортного засобу нового зразка. Ця ініціатива призначена для ускладнення можливості виготовлення підроблених документів, що має позитивний вплив на безпеку та довіру до системи державної реєстрації ТЗ, пише borgexpert.com.

Що зміниться для українських водіїв у 2024 році?

Однією з ключових змін є наявність додаткових елементів захисту на нових документах. Бланки посвідчень та свідоцтв отримають спеціальне захисне маркування та QR-код у правому нижньому куті, що дозволить перевірити їх легітимність через онлайн сервіс Головного сервісного центру МВС. Це не лише ускладнить можливість підробки, але й сприятиме швидкій перевірці документів у режимі реального часу.

Бланки зазначених документів нового зразка будуть видаватися до повного витрачення. Як тільки вони закінчаться, але не пізніше 01.08.2024 року, громадяни України будуть отримувати посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію ТЗ з додатковими елементами захисту.

Підкреслюється, що відповідні зміни у бланках документів були затверджені Кабінетом Міністрів ще в грудні 2023 року. Повна реалізація нових стандартів планується до 1 серпня 2024 року, коли водіям будуть видавати посвідчення та свідоцтва з додатковими елементами захисту.

Що стосується вартості та строку дії нових посвідчень, то вони залишаються незмінними, що є хорошою новиною для водіїв. Громадяни не повинні будуть обмінювати свої чинні документи на нові, що робить процес впровадження нових стандартів максимально зручним і економічно вигідним.

Ця ініціатива є важливим кроком вперед у забезпеченні безпеки та довіри до документів, що видаються МВС, та сприятиме боротьбі зі зловживанням та підробкою.


Не пропустіть