З 1 березня в Україні подешевшають деякі автомобілі — новий закон

Верховна Рада прийняла Закон №10321, який істотно змінить оподаткування деяких типів автомобілів, оскільки тепер вони будуть позбавлені ПДВ. Цей закон набрати чинності 1 березня 2024 року. Які ж автомобілі підпадають під пільгове оподаткування?

Закон №10321 вносить зміни до Податкового кодексу, запроваджуючи пільги під час розмитнення окремих категорій транспорту. Якщо коротко, документ звільняє від ПДВ при розмитненні до 1 січня 2026 року наступні категорії автомобілів:

По-перше, це комерційні та вантажні електромобілі. На відміну від легкових, вони раніше обкладалися ПДВ у розмірі 20% через непорозуміння з кодами УКТ ЗЕД. В новому законі цей код уточнено, пише «Автосвіт».

Скасовується ПДВ на вантажівки, які працюють на газовому паливі.

Стосовно вантажівок, що працюють на газовому паливі, спроби їх просунути на український ринок були й до прийняття цього закону. Але в цьому питанні виникло більше “але”, ніж просто нижча ціна палива, хоча в багатьох країнах ЄС вантажівки з ДВЗ на альтернативному паливі мають свій сегмент ринку.

А от легкий комерційний транспорт на чистій електротязі має непогані перспективи на українському ринку. Інфраструктура у великих містах, та й між ними, постійно покращується, а додаткові переваги у вигляді дозволу їздити смугами для громадського транспорту тощо, сприятимуть популярності серед служб доставки. Тут скоріше постає питання економічної доцільності, як відносно вартості самого автомобіля, так і зручності його експлуатації, адже кожна година зайвого простою на зарядці або в черзі до неї – це теж втрати, і не лише грошей, а можливо й клієнтів.

Варто відзначити, що Закон №10321 певною мірою експериментальний, про що свідчить його тимчасовий статус: він звільняє від ПДВ окремі категорії транспорту при розмитненні до 1 січня 2026 року. Тобто всі зацікавлені в подібних пільгах бізнеси мають оцінити всі переваги та недоліки закону оперативно. Особливо автомобільні дилери та імпортери, які матимуть змогу значно дешевше оформлювати пільгові види транспорту. Інша справа, в якій кількості, чи знайдеться на нього достатня кількість охочих? На це питання наразі складно відповісти.

Джерело autotheme.info

Не пропустіть