Українських водіїв будуть включати до Реєстру військовозобов`язаних. Як і для чого це робиться?

Як розповіла заступник міністра оборони Катерина Чорногоренко, в червні 2024 року в Україні почне офіційно функціонувати Реєстр військовозобов’язаних “Оберіг”, до якого потраплятимуть і водії. Як це буде відбуватись і що це означає?
За словами пані Чорногоренко, Реєстр військовозобов’язаних “Оберіг” отримуватиме дані від податкової, Міністерства юстиції, Державної реєстрації актів цивільного стану, Державної судової адміністрації, Державної прикордонної служби, Міністерства освіти та науки. Також дані цей Реєстр отримуватиме від Державної міграційної служби та від МВС.

Реєстр військовозобов’язаних буде створено згідно Закону України 3549-ІХ щодо цифровізації військового обліку та запровадження Електронного кабінету військовозобов’язаного. У ньому буде понад 30 категорії персональних даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів, починаючи від ПІБ та місця проживання, й закінчуючи інформацією про володіння іноземними мовами.

Крім цього, в Реєстрі буде інформація про серію водійського посвідчення військовозобов’язаного, номер посвідчення водія, дата видачі, орган, який його видав, а також термін дії та категорія ТЗ. Тобто автомобіліст автоматично потрапить до Реєстру військовозобов’язаних одразу після отримання водійського посвідчення.

Нагадаємо, з 18 травня 2024 року в Україні набуде чинності новий закон про мобілізацію та військовий облік. Він передбачає запровадження деяких обмежувальних заходів для громадян, які порушують правила мобілізації. Зокрема ухилянти не зможуть керувати транспортними засобами. У цьому праві їх тимчасово обмежуватимуть за рішенням суду.

Слід зазначити, що згідно з новим законом, ухилянтами від мобілізації будуть вважатися всі чоловіки віком від 18 до 60 років, які протягом двох місяців не з’являться до ТЦК для уточнення своїх військово-облікових даних.

Джерело autoconsulting.com.ua