МАЗ створив унікальну машину для боротьби з повенями (Фото)

На білоруському підприємстві заявляють, що їх дітище може претендувати на статус найбільш передової спецтехніки в світі.

Мінський автомобільний завод (МАЗ) і датська компанія Hvidtved Larsen зібрали каналопромивальну машину МАЗ-4926W2, яка дозволить запобігти потопам після злив у містах. Машина здатна промивати і очищати колодязі діаметром до метра, подаючи струмінь води під тиском понад 100 атмосфер. За основу автомобіля було взято білоруське шасі МАЗ-4381 повною масою 12,500 кг. Машина може оснащуватися як двигуном Cummins потужністю 177 к. с., так і російським силовим агрегатом ЯМЗ-536 потужністю 180 к. с.

Для очищення використовується вакуумний насос, який направляє в каналізацію струмінь води під тиском до 160 атмосфер. Для порівняння, в пожежному гідранті тиск сягає всього 10 атмосфер. Машина закачує в колодязь 127 літрів води в хвилину, тобто максимальний запас здатна вилити за півгодини. Бак, встановлений на автомобілі, вміщає до 4 кубометрів води. Крім того, в цистерні передбачена спеціальна рухома перегородка, яка розділяє простір на два відсіки. По мірі витрати води гідравлічний поршень зміщується на задній кришці, щоб звільнити місце для води з каналізації.

“Мазівці” запевняють, що строк служби МАЗ-4926W2 перевищує 20 років, а машина може працювати і в мороз, і в спеку. При цьому багато процесів у машині автоматизовані. Так, система CAN-Bus регулює роботу двигуна в зв’язці з насосами в залежності від поточної ситуації. На Мінському автозаводі планують щорічно випускати близько 10 таких машин.

http://f1analytic.com/


Не пропустіть