Безвіз і розмитнення авто: чого (не) чекати українцям

Деякі українці розраховують, що безвіз спростить ввезення автомобілів або навіть дозволить спокійно експлуатувати машини з Європи без будь-якого розмитнення, пише autocentre.ua.

Після довгих перипетій безвізовий режим з ЄС все ж став реальністю. З 11 червня українці зможуть подорожувати по Європі без шенгенської візи, а єдиною умовою є наявність біометричного паспорта.

Напевно, не секрет, що безвізовий режим чекали і українські автолюбителі в надії на спрощення ввезення авто з Європи. Почасти це, звичайно, так. Візьмемо, наприклад, законодавство про пільговий акциз на вживані автомобілі. Закон 3251 вимагає від громадянина України особисто ввозити машину на територію України.

Тому привезти авто з Німеччини або Нідерландів дійсно буде простіше, адже можна відразу їхати за бажаною машиною і не боятися, що її заберуть, поки буде оформлятися віза. Тому, швидше за все, кількість «пільгових» б / у авто з ЄС істотно виросте.

Можливо, трохи полегшиться життя у «пересічніков» – їм стане легше регулярно перетинати кордон на авто з іноземними номерами. Хоча, справедливості заради слід зазначити, що у більшості власників цих машин, як правило, була довгострокова віза.

Чи скасують розмитнення в Україні? На таке не варто сподіватися. Безвіз розрахований, в першу чергу, на короткострокові (переважно туристичні) поїздки в Європу. Він не має на увазі спрощення ввезення та розмитнення авто з ЄС, так і не віщує поблажок власникам нерозмитнених машин або поглиблення зони вільної торгівлі.


Не пропустіть