Відомо, коли почнуть працювати нові правила паркування

Депутати проти стихійних парковок. До чого слід готуватись водіям?

До Верховної Ради внесений законопроект №6354 щодо впровадження нових правил паркування. І він вже проголосований в першому читанні. Законопроект покликаний подолати корупцію в питанні паркування та безсилля паркувальників, пише hromadskeradio.org.

У студії народний депутат України Дмитро Білоцерковець з Блоку Петра Порошенка, який є одним з ініціаторів цього законопроекту. Він детально розповідає, що цей законопроект пропонує.

«Нічого пагубного в ньому для водіїв немає, ми нічого не беремо самі, а беремо лише практику західної Європи.

Якщо цей закон буде прийнятий, то кожне місто саме зможе встановлювати та реалізовувати ці правила. Тобто фактично ми надаємо повноваження містам України вирішити проблеми паркування та евакуації транспорту, який припаркований з порушенням правил дорожнього руху.

Наприклад, для Києва це актуальна проблема з точки зору боротьби з пробками, адже в нас завжди права смуга зайнята. І на сьогоднішній день нічого неможливо зробити, тому що немає відповідальності.

По-друге, в нас дуже часто паркуються на тротуарах, і пішоходам важко проходити.

По-третє, місто Київ отримує дуже мало грошей від паркування, хоча фактично таке велике місто з точки зору західних аудиторів має отримувати близько мільярда гривень.

Отже фактично, у міст буде можливість визначити, яка саме служба буде займатися евакуацією транспорту, полегшена процедура евакуації. Таким чином ми звільнюємо праву смугу і вирішуємо питання пробок.

По-друге, буде можливість надання штрафів „під скло“. Уповноважена людина від міста зможе виписувати штраф під скло, водій буде змушений прийти на адміністративну комісію та захищати свої права. Це буде стимулювання нових паркінгів», — розповідає Дмитро Білоцерковець.

Про те він зазначає, що закон буде працювати лише в тих містах, де буде на це політична воля.

«Якщо в Києві буде політична воля місцевої ради, то вони зможуть надати повноваження органу, який буде займатися евакуацією транспорту та наданням штрафу „під скло“. І тоді буде результат. Зараз, коли немає відповідальності, патрульний поліцейський має чекати, коли водій прийде, потім він має отримати підпис під адміністративним протоколом. Якщо водій відмовиться ставити підпис, штраф виписати неможливо. І через те, що в нас немає відповідальності, в нас існує анархічна складова в частині паркування, тобто хаос. В жодному місті Європи такого хаосу немає», — додає народний депутат.

Дмитро Білоцерковець зауважує, що цю ініціативу потрібно буде місцевим радам впроваджувати не одразу по всьому місту, а поступово, звільняючи спочатку центр, будуючи офіційні паркомісця, і продовжувати надалі на всі вулиці.

Повну розмову можна прослухати в доданому звуковому файлі.


Не пропустіть