Нетверезих водіїв в Україні будуть ловити по-новому

В Україні за перші шість місяців 2017 року складено понад 40 тис. протоколів за керування транспортними засобами в нетверезому стані, пише autocentre.ua

Таку цифру оприлюднив сьогодні на прес-конференції в інформаційному агентстві «Українські Новини» Перший заступник начальника департаменту Патрульній Поліції України Олексій Білошицький. Нетверезих водіїв не лякають навіть кількаразове збільшення штрафи і перспектива позбутися прав керування на один рік.

Тому національна поліція сьогодні активно підтримує законодавчі ініціативи. Зокрема внесення змін до статті 35 Закону про Національну поліцію, які б дозволили зупиняти водіїв для перевірки на алкоголь в спеціально відведених місцях – причому як вибірково, так і всіх підряд. Такі заходи сьогодні активно практикуються в країнах ЄС, водіїв можуть задувати прямо на світлофорах.

За словами Олексія Білошицького, в Україні намітилася ще одна негативна тенденція – суди закривають справи на нетверезих водіїв (стаття 130) у зв’язку з низькою значимістю, а також передають їх на розгляд трудового колективу.

Нагадаємо, що за перше півріччя в Україні зафіксовано понад 76 тис. ДТП, в яких 15 тис. Осіб травмовано та тисяча триста сімдесят сім загинули.


Не пропустіть