«Листи щастя» першими отримають київські водії

Київська влада закуповує обладнання, яке зможе фіксувати більшість порушень ПДР.

Комунальне підприємство «Інформатика», що належить Київській міській адміністрації, оголосило тендер на закупівлю програмного забезпечення, яке дозволить автоматично виявляти більшість порушень правил дорожнього руху в місті – перевищення швидкості, проїзд на червоне світло або неправильну парковку.

Ці порушення фіксуватимуться і при наявності відповідного законодавства, за них в автоматичному режимі можуть виписуватися штрафи. МВС думає, що запуском «листів щастя» будуть займатися вони.

Мінінфраструктури мріє про те ж, – пише на своїй сторінці в Фейсбук правозахисник Володимир Караваєв. – А тим часом … семимильними кроками київська влада наближаються до побудови автономної системи автоматичної фіксації правопорушень на дорогах, ретельно приховуючи це в додатках до тендерної документаці ».

Зокрема, 25 жовтня 2017 року проведено аукціон із закупівлі аналітичного програмного забезпечення і серверного устаткування, необхідного для розгортання та доповнення робочого функціоналу програмно-апаратного комплексу ситуаційного центру з протидії загрозам в Києві, 2-а черга.

У технічному описі до даної закупівлі вказано, що конкретно і як повинна виконувати ця система. Зокрема, в додатку 3 пункту 5.1.21 «Вимоги по функціональному призначенню» зазначено, що «Програмне забезпечення аналітичної обробки відеоінформації має забезпечити можливість таких сервісів»:

– ведення бази даних транспортних засобів, що знаходяться в розшуку (за державними номерами, кольором, типом);

– пошук транспортного засобу за кольором або типом, державному автомобільному номерному знаку;

– фіксації та інформування про порушення швидкісного режиму транспортних засобів (здійснює вимірювання швидкості і розпізнавання державних номерних знаків, а також формування списку транспортних засобів, які порушили встановлений швидкісний режим з висновком їх зображень і службової інформації, з можливістю експорту цих даних в файлову систему);

– off-line виявлення транспортних засобів, що знаходяться в розшуку, on-line
пошуку транспортних засобів, що знаходяться в розшуку;

– виявлення фактів проїзду на заборонний сигнал світлофора, проїзд перехрестя в невірному напрямі, перетин стоп-лінії при заборонному світлі світлофора, рух по забороненій смузі, рух по зустрічній смузі тощо;

– виявлення пробок на транспортних магістралях;

– підтримка системи фіксації транспортних засобів в місцях, де заборонена парковки з можливістю розпізнавання державних автомобільних номерних знаків.

Таким чином, після запуску другої черги комплексу ситуаційного центру з протидії загрозам в Києві у влади буде можливість виявляти всі основні порушення правил руху автомобілістами. Після чого можна буде налагодити відправку «листів щастя» зі штрафами за ці порушення.

Правда, законодавча база сьогодні не зовсім готова до такої роботи. Але за півроку-рік, поки налагодять систему, депутати можуть прийняти відповідні поправки в чинне законодавство.

Джерело autocentre.ua

Не пропустіть