Українцям буде простіше дізнатися, де поліція встановлює фоторадари

Польські розробники мобільного додатку для водіїв — Yanosik, розширюють його кордони. Цього разу в межах досяжності програми стали майже всі країни Європи. Від зараз, водії, що збираються в подорож країнами Старого Континенту будуть інформовані про стаціонарні фоторадари, що реєструють швидкість і проїзд на червоне світло. Додатково спеціалісти цієї системи приготували інформаційний звіт. Німеччина, Бельгія, Велика Британія чи Польща? В якій країні аж кишить фоторадарами?

Після дебюту мобільного додатку Yanosik в Польщі та Литві, творці програми в минулому році розширили сферу діяльності системи на наступні країни: Чехію і Словаччину. Зараз до числа країн, в яких Yanosik інформує про фоторадари приєдналися майже всі країни Європи: Бельгія, Німеччина, Велика Британія, Франція, Італія, Нідерланди, Швейцарія, Австрія, Норвегія, Швеція, Латвія, Естонія, Словенія, Греція, Фінляндія, Угорщина, Іспанія, Румунія, Болгарія, Сербія, Боснія і Герцеговина, Хорватія, Португалія, Білорусь та Україна. Це означає, що водії з Польщі, які виїжджатимуть на відпочинок чи канікули зможуть користуватися своїм традиційним комунікатором і навігатором у більшості країн Європи.

Спеціальна новина також і для українських водіїв, оскільки вже в лютому 2018 р. компанія впровадила українську мову в інтерфейс додатку. На дане рішення вплинув факт того, що згідно статистики, українці є найчисельнішою групою серед іноземців в сусідній Польщі. Цей факт показує також утвердження дружніх відносин в спільноті водіїв обох країн, а також те, що український ринок інформаційних технологій викликає все більше зацікавлення серед західних компаній.

– Система Yanosik розширилася на понад 27 тисяч стаціонарних приладів з майже цілої Європи, які вимірюють швидкість та проїзд на червоне світло. Це, зрештою тільки початок запланованих робіт в цьому напрямку. Мережа доданих до мобільної аплікації фоторадарів буде постійно оновлюватися, щоб наші користувачі, які подорожують країнами Європи, отримували актуальну інформацію – коментує Давид Качмаровський, Yanosik. – На даний час система інформування про фоторадари в країнах Європи доступна тільки в мобільному додатку, однак в найближчому часі ця інформація з’явиться і для користувачів спеціальних пристроїв Yanosik – додає.

Доступ до таких даних спонукав експертів з Yanosik проаналізувати і приготувати звіт. Які країни Європи є лідерами серед кількості фоторадарів і як на фоні цих країн представлена Україна та сусідня і найпопулярніша серед українців Польща.

Фоторадарна карта Європи

З огляду на кількість фоторадарів чемпіоном в Європі виявилася Італія. Там зафіксовано майже 5.9 тис. такого типу пристроїв. Трохи менше, хоч не набагато — 5.5 тис., в Великій Британії, що дає їй друге місце в рейтингу. Сусідня до Польщі Німеччина з результатом близько 3.9 тис. пристроїв також знайшла своє місце серед лідерів в Європі. На високому місці в класифікації розмістилися також Франція (понад 2.5 тис), а ще Швеція, Іспанія, Бельгія і Австрія, де в кожній з них кількість радарів перевищує 1 тис.

– З точки зору кількості камер фотофіксації на дорогах, безумовним лідером є Західна Європа. Значно менше цього типу пристроїв встановлено в Центрально-Східній Європі та на Балканах. Польща серед 29 країн, що взяли участь у аналізі, знаходиться на 12 місці. Порівнюючи нашу країну з піонером Європи в цій області, виявляється що на даний час у Польщі, більше ніж у 12 разів менше камер ніж в Італії. — коментує Давид Качмаровський, Yanosik. – Потрібно також пам’ятати, що ситуація може невдовзі змінитися, оскільки планується розширити мережу камер фотофіксації на сучасні пристрої контролю швидкості і проїзду на червоне світло — додає.

У той же час, серед країн, що пасуть задніх в кількості радарів у Європі, знаходиться Словаччина, де автомобільний рух моніторує всього 13 пристроїв такого типу. Небагато також знаходиться в Латвії, а саме 21, дещо більше в Боснії і Герцеговині (52 фоторадари), Хорватії (57 фоторадарів) а також на даний час в Україні (59 камер фотофіксації). Варто також додати, що згідно інформації директора департаменту комунікацій МВС України Артема Шевченка, у 2018 році в Україні має бути встановлено приблизно 4000 камер фотофіксації дорожнього руху. До цього факту вже готуються розробники Yanosik і ця інформація також буде присутня в програмі, що зробить її надзвичайно актуальною і на українських дорогах.

Спеціалісти компанії Yanosik взяли під увагу також площу країн Європи і показали, яка кількість радарів припадає на 1000 ки2. Таким чином був створений індикатор, що відображає щільність такого обладнання в кожній з країн.

В джунглях фоторадарів

Беручи до уваги площу країн Європи відбулася зміна займаних місць в рейтингу. В цьому випадку, найчастіше можуть зустріти камери водії, що подорожують по дорогах Бельгії. Там на 1000 ки2 припадає 38 штук. Друге місце зайняла Великобританія — близько 22 на 1000 ки2. Наступне третє місце зайняла Італія із близько 20 фоторадарами на 1000 ки2. Найменше, в перерахунку на площу відповідно встановлено в Україні, а також Словаччині, Латвії, Білорусі і Португалії. Польща розмістилася в половині рейтингу, де на 1000 ки2 в середньому припадає 1.5 фоторадара.

– Водії, що вирушають подорожувати Європою, повинні перш за все, попередньо ознайомитися з діючими там правилами дорожнього руху для кожної з відвідуваних держав. Потрібно також мати на увазі, що не у всіх країнах дозволено користуватися пристроями, що інформують про фоторадари –коментує Давид Качмаровський, Yanosik.

Джерело autonews.ua

Не пропустіть