Люксові авто за копійки: українці вигадали хитрі схеми обману

У Державній фіскальній службі розкрили схеми, за якими в Україну ввозять елітні автомобілі із заявленою вартістю, значно меншою за реальну суму.

У митниці підготували ТОП-5 прикладів таких спроб, передає прес-служба ДФС.

Громадянин України намагався ввезти куплений у Німеччині автомобіль марки Lamborghini Huracan Coupe (2017 р. в.), із заявленою фактурною вартістю 71,2 тис. євро. На Волинській митниці запитали інформацію у колег з ФРН, і з’ясувалося, що вартість цього автомобіля становить 193 тис. євро. Сума недоотриманих податків склала близько 2,3 млн грн.

Lamborghini Huracan Coupe

Також автомобіль Mercedes-Benz 2017 року намагалися завезти через Волинь. Модель V-Klasse згідно з наданою інформацією коштувала 12 тис. євро. Працівники митниці надіслали листа до відповідних органів у Німеччині. У відповідь було отримано копію митної декларації, згідно з якою Mercedes експортували з вартістю 48,5 тис. євро. Таким чином, до бюджету не надійшло 500 тис. грн.

Mercedes-Benz V-Klasse

Подібний автомобіль, але на рік старший, намагалися завезти із заявленою вартістю 23,9 тис. євро. Німецькі митники повідомили, що його продали за 48,5 тис. євро.

А ось при ввезенні зовсім новенького Mercedes-Benz G 350 D власник вказав фактурну вартість згідно інвойсу у 49 тис. євро. Виявилося, що реальна ціна була 84,5 тис. євро. В даному випадку автомобіль вилучили та передали на зберігання. Держава недоотримала митних платежів на суму 900 тис. грн.

Mercedes-Benz G 350 D

Подібне порушення виявлене під час проведення митного оформлення автомобіля марки BMW 730 DXDrive. Фактурна вартість у заявці – 31,5 тис. євро.

Однак, як з’ясувалося, реальна вартість цього автомобіля складала 47,6 тис. євро. Саме така сума була вказана в копії декларації митних органів Німеччини, надісланої у відповідь на запит українських митників.

Сума несплати митних платежів становить приблизно 500 тис. грн.

BMW модель 730 DXDrive

Слід зазначити, що при розмитненні автомобіля його власник має сплатити мито (до 10% від суми митної вартості), акцизний збір і ПДВ (20% від суми митної вартості авто, акцизу та ввізного мита).

Джерело obozrevatel

Не пропустіть